KWP Lublin: Akcja wymierzona w piratów komputerowych

Ponad 200 terabajtów czyli 200 000 GB zawierających ponad 390 000 filmów oraz 63 000 plików muzycznych zabezpieczyli lubelscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości komputerowej KWP w Lublinie.

W ciągu dwóch minionych dni policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Lublinie prowadzili działania na terenie trzech powiatów. Z informacji policjantów wynikało, że za pośrednictwem jednego z popularnych portali nielegalnie udostępniane i rozpowszechniane są pliki muzyczne, filmowe oraz programy komercyjne.

Policjanci przeszukali mieszkania czterech osób podejrzewanych o udział w tym nielegalnym procederze. Czynności prowadzone były na terenie powiatów lubelskiego, zamojskiego i bialskiego. Funkcjonariusze zabezpieczyli sprzęt komputerowy należący do mężczyzn. Na nośnikach oraz na ustalonych kontach jednego z portali zajmujących się wymianą plików zabezpieczono ponad 200 terabajtów danych, w tym ponad 390 tys. nielegalnie rozpowszechnianych tytułów filmowych oraz 63 tys. plików muzycznych – informuje KWP Lublin.

Wstępnie wartość strat spowodowana ich działaniem na szkodę twórców i producentów szacowana jest na ponad 20 milionów złotych. W ramach prowadzonych czynności policjanci współpracowali m.in. z przedstawicielami Fundacji Ochrony Twórczości Audiowizualnej z Warszawy oraz Dystrybutorami Filmowymi.

Nielegalne powielanie filmów, programów i muzyki oraz udostępnianie ich w sieci jest zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. KWP Lublin)

Zobacz również

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.6943zł -0.54%
  • GBP 5.2367zł -0.46%
  • EUR 4.5143zł -0.07%
  • CHF 4.077zł -0.46%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!
  Wystawa „W poszukiwaniu genius loci roztoczańskiego brzmienia”