Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Kuszą złotą biżuterią, biletami na mecze oraz upominkami. Wszystko to za oddanie krwi

Na dawców krwi w wielu miejscach naszego regionu czekać będą liczne niespodzianki. Począwszy od drobnych upominków, na złotej biżuterii skończywszy.

W ostatnim czasie znacząco spadły zapasy krwi, więc stacje Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa starają się zachęcić do jej oddawania. Szczególnie chodzi o grupy: ARh +, ARh – oraz 0Rh -. W przypadku dawców z pozostałymi grupami, ważne jest też osocze. Dlatego też dla osób, które zdecydują się oddać krew, przygotowano wiele niespodzianek.

Każdy kto w poniedziałek 14 lutego odda krew w oddziale terenowym RCKiK we Włodawie weźmie udział w losowaniu bonu upominkowego ufundowanego przez Pracownię Złotniczą Błażej. To już kolejna tego typu akcja w tym mieście. Wcześniej wśród prezentów były m.in.: książka Abelarda Gizy, zestaw biżuterii a nawet loty szybowcem. Wszystko to ma na celu promowanie idei krwiodawstwa.

– Po raz kolejny zorganizowaliśmy konkurs dla krwiodawców dzielących się najcenniejszym darem życia w naszym mieście. Liczymy na stałych krwiodawców, ale nie ukrywam, że najbardziej cieszą nas nowe osoby, oddające krew po raz pierwszy – mówi Tomasz Orzeszko prezes włodawskiego PCK.

W Lubartowie Klub Honorowych Dawców Krwi Lewart nawiązał współpracę z Górnikiem Łęczna. Dzięki temu osoby, które zgłoszą się do Punktu Krwiodawstwa przy ul. Cichej, mogą otrzymać wejściówki na mecze. Z uwagi, iż pula voucherów jest ograniczona, obowiązuje zasada, kto pierwszy, ten lepszy.

Natomiast z okazji przypadających w poniedziałek Walentynek, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie przygotowało dla krwiodawców breloczki w kształcie serduszka. Z kolei każda para, która tego dnia wspólnie odda krew, otrzyma dodatkowo „magiczny” upominek. Akcja obowiązuje w Siedzibie Głównej RCKiK w Lublinie oraz w każdym oddziale terenowym.

Krew zbierana jest także dla osób, które jej pilnie potrzebują. Tak będzie m.in. w najbliższy wtorek w Kraśniku. O oddanie krwi ze wskazaniem prosi rodzina mieszkańca Kraśnika, Krzysztofa Sokołowskiego, wieloletniego pracownika MPK, przebywającego na Oddziale Wewnętrznym Szpitala SP ZOZ Kraśnik oraz rodzina dziewięcioletniej Poli Macander, której mama pochodzi z Kraśnika. Pola jest pacjentką Uniwersyteckiego Centrum Pediatrii im. M. Konopnickiej w Łodzi, Oddziału VI Pediatrii, Onkologii i Hematologii Dzieci Starszych przy ul. Spornej 36.

W najbliższych dniach terenowe zbiórki krwi będą się odbywały w 9 miejscowościach naszego regionu. Jutro, czyli w niedzielę w Gminnym Domu Kultury w Zakrzówku, w Centrum Kultury w Ostrowie Lubelskim, oraz przed remizą Ochotniczej Straży Pożarnej w Stoczku Łukowskim. We wtorek w Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Urzędowskiej w Kraśniku, w czwartek na terenie Zakładów Azotowych w Puławach oraz w Medycznym Studium Zawodowym przy ul. Kościuszki w Biłgoraju, w piątek ambulans stanie przed zakładami Spomasz w Bełżycach, a w niedzielę 20 lutego krew będzie można oddać w remizie OSP w Łukowej i przed GOKSiR w Niedrzwicy Dużej.

(fot. lublin112)

7 komentarzy

  1. Powinni dodatkowo kusić dobrym zarobkiem na kryptowalutach. Zaraz byłby tłum chętnych 🙂

  2. I tak właśnie będzie się działo i Brawo. Tylko szkoda ludzi potrzebujących .
    Dzięki medykom i rządzącym tak właśnie będzie było nie straszyć ludzi to i by była normalność .

  3. A ta para to może być tej samej płci? Bo przecież testują tę krew na hiv?

  4. Teraz wielkie alarmy że brakuje krwi ale gdy likwidowano punkty krwiodawstwa np w Biłgoraju, Hrubieszowie i inne jakoś nie brano pod uagę braków.

    • Jest jeszcze ciekawiej. Krew trzeba frakcjonować a nadal nie wybydowano tak szumnie obiecywanej stacji do tego w Polsce. Krew pojedzie- taak..zgadnijcie gdzie. Komu w razie nagłej potrzeby posłóży???

  5. weight loss transformation