Poniedziałek, 20 maja 202420/05/2024
690 680 960
690 680 960

Kuratorium Oświaty w Lublinie oraz szpital przy al. Kraśnickiej apelują: „Uczniowie, zaszczepcie się na wakacje!”

Kuratorium Oświaty w Lublinie oraz Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie zwrócili się do dyrektorów szkół i rodziców z apelem o udział uczniów w szczepieniach przeciwko COVID-19.

– Z uwagi na rozpoczynające się wakacje zachęcamy rodziców do zaszczepienia dzieci i młodzieży przeciwko COVID-19. Wykonanie szczepienia właśnie teraz jest optymalnym rozwiązaniem, gdyż umożliwi wytworzenie odporności po szczepieniu już na początek roku szkolnego – przekonuje dr n. med. Małgorzata Piasecka, zastępca dyrektora ds. lecznictwa Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie.

Szpital przy al. Kraśnickiej prowadzi szczepienia od początku rozpoczęcia procesu szczepień w Polsce, tj. od grudnia 2020 roku. Przez ten czas w placówce zostało zaszczepionych ponad 34 tysiące osób. Szpital posiada duże doświadczenie w organizacji procesu szczepień oraz pełne zabezpieczenie wysokospecjalistyczne.

Aktualnie placówka wykonuje szczepienia specjalistyczne dla wszystkich grup wiekowych: dzieci (które rozpoczęły 12 rok życia) młodzieży i dorosłych. Kwalifikacja do szczepień jest zawsze dokonywana przez lekarza, a w przypadku dzieci i młodzieży do lat 18 przez lekarza pediatrę.

(fot. lublin112.pl)

36 komentarzy

 1. W USA wirusolog krzyczała żeby nie szczepić dzieci. Niech sie sami szczepią na bez objawową epidemie z karakanem na czele, a od dzieci to spier!!!

 2. Na budowie bez szmat dystansu i tego całego korona cyrku sie pracuje i nikt nie choruje to gdzie ta epidemia? Kogo chcecie nabrać cymbały!!!

 3. Mnie dziwi jeden fakt i zapala się czerwona lampka…otóż producent który prowadził badania i stworzył preparat umywa ręce od odpowiedzialności za skutki uboczne a Kuratorium i szpital namawia na szczepienia, czy tak ochoczo zobawiaza się odpowiedzialności materialnej za skutki uboczne? Czy taki lekarz który namawia ochoczo na szczepienie czy tak samo ochoczo będzie chciał gwarantować swoją karierą i majątkiem jak pójdzie coś nie tak…? Z każdej strony słyszę szczepcie się a jednak odnoszę wrażenie że skutki uboczne jak też powikłania i możliwe problemy po latach są tematem tabu nikt o tym nie mówi jedynie producent zadbał o swoją bezkarność…osobiście jestem w kropce czy szczepienie jest ok czy nie słyszę różne opinie tak 50/50. A jednak zdrowie ma się jedno, raz utracone nie powróci…tego nie da się kupić. Znam sporo osób które są po szczepieniach i nic się nie dzieje ale kto to wie czy za rok dwa lub trzy nie pojawia się problemy ze zdrowiem nie wiadomo z jakiego źródła…a wątpię że ktoś będzie chciał stwierdzić że to szczepionka, myślę że sprawa zostalaby olana lub zatuszowana bo wypłata odszkodowan spowodowała by bankructwo Państwa. To są moje obawy i przemyślenia być może się mylę i oby tak było bo szkoda każdego człowieka który cierpiały z tego powodu. Co myślicie na ten temat mam słuszne obawy czy to paranoje i jednak warto się zaczepic?

  • Czy słuszne? Przedstawmy zatem sprawę następująco: Podaruję Panu świetny Olej silnikowy- jestem niemal pewien, ze zmniejszy zużycie paliwa i przedłuży żywotność silnika. Dostanie go Pan w prezencie- tylko jeszcze jeden drobiazg – podpisze Pan oświadczenie, że w razie gdyby jednak silnik się zatarł- zrobił Pan to dobrowolnie na własne życzenie i nie ma Pan najmniejszych pretensji do producenta Oleju ani do mnie 🙂 Ale… moim zdaniem to świetny olej – nie używał go jeszcze nikt przez dłuższy czas i nie mam danych jak się sprawuje – ale… to wspaniały olej bo i producent i ja tak uważamy. Wlałby Pan ów olej??? To tylko silnik -można kupić inny a zdrowia ani życie nie da się kupić..
   Dane od Producentów szczepionek- czy chronią przed zarażeniem -NIE, przed transmisją wirusa – NIE, przed chorobą- NIE, łagodzą objawy choroby -NIE WIADOMO, MOŻLIWE.. dane z wielu „mocno wyszczepionych” Państw ( Izrael, WB, Węgry, Czechy): wręcz przeciwnie, umiera więcej osób zaszczepionych – ALE TO ŚWIETNY OLEJ JEST!!!

 4. I nie rozpoczeły tylko skończyły 12 rok życia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 5. Nie sobie mózgi zaszczepią w kuratorium! Wara od naszych dzieci!

 6. Lublinianin od zawsze

  podacx do sadu te kuratorium o próbe stworzenia katastrofy loadowej bo zacheca do nie wiadomego,badanego testu cov19!! a jak wszystkie beda UMIERAC PO TYM?

 7. Szczepta się,szczepta!Patomorfolog sprawdzi czy byliśta zdrowe.