Niedziela, 03 marca 202403/03/2024
690 680 960
690 680 960

Księżycowy krajobraz na ul. Wrzosowej. Dziura na dziurze, kałuża na kałuży (zdjęcia)

Ulica Wrzosowa na lubelskiej Ponikwodzie usiana jest licznymi dołami i wyrwami. Księżycowy krajobraz towarzyszy od lat mieszkańcom Lublina pokonującym tę ulicę.

Każdy, kto choć raz chciał pokonać w ostatnim czasie ul. Wrzosową w Lublinie musiał zaliczyć slalom pomiędzy dziurami, wyrwami i sporymi kałużami. Tak wygląda łącznik Ponikwody, przez ul. Grodzickiego z pobliskim Trześniowem. Na komfort jazdy narzekają mieszkańcy oraz kurierzy, czy dostawcy, którzy codziennie muszą pokonać ul. Wrzosową, na odcinku od ul. Palmowej do ul. Grodzickiego. Jak się okazuje ul. Wrzosowa jak i ul. Torowa nie są własnością Gminy Lublin, więc nie ma co oczekiwać w najbliższym czasie na jakikolwiek remont nawierzchni ze strony Miasta Lublin.

– Ulica Wrzosowa, podobnie jak Torowa, stanowi drogę wewnętrzną zlokalizowaną na działkach pozostających w użytkowaniu wieczystym Polskich Kolei Państwowych. Aktualnie brak jest porozumień i dokumentów potwierdzających przekazanie tej drogi w utrzymanie i zarządzanie innym podmiotom bądź jednostkom. Żadna część głównego przebiegu ul. Wrzosowej (od ul. Grodzickiego do ul. Palmowej) nie znajduje się na działkach ewidencyjnych będących własnością Gminy Lublin, tym bardziej administrowanych przez ZDiM – wyjaśnia Justyna Góźdź z Biura Prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

Miasto w przyszłości planuje budowę węzła przesiadkowego przy przystanku PKP Lublin Ponikwoda. Aktualnie trwają prace projektowe dla tej inwestycji.

– To pierwszy, niezbędny krok do pozyskania środków w nowej perspektywie finansowej Unii Europejskiej i realizacji zadania. Prace projektowe dotyczą budowy odcinka ul. Trześniowskiej od skrzyżowania z planowanym przedłużeniem ul. Węglarza do skrzyżowania z ul. Palmową oraz budowę nowej ulicy wzdłuż torów kolejowych, od skrzyżowania z ul. Palmową do wysokości przystanku PKP Lublin Ponikwoda – dodaje Justyna Góźdź.

59 komentarzy

  1. Ul. Nasturcjowa jest własnością Gminy i tak samo wygląda.

  2. Właśnie, na łatanie dziur Ratusz pieniędzy nie ma, ale na kolejną Europejską Stolicę Kultury muszą się dla Żuka znaleźć. Może zróbcie stronę www z rankingiem najgorszych dróg w Lublinie i ją rozpropagujmy przed wyborami, to może 7 kwietnia ludzie pomyślą, które wydatki są ważniejsze… drogi czy igrzyska….

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo