690 680 960

Księżpol: Koło ciągnika przygniotło 10-latka. Chłopiec trafił do szpitala w Lublinie

Wczoraj na terenie powiatu biłgorajskiego doszło do poważnego wypadku z udziałem 10-latka. Chłopiec został przygnieciony przez tylne koło ciągnika.

Do zdarzenia doszło w czwartek wieczorem w gminie Księżpol. 10-latek, który bawił się na polu został przygnieciony tylnym kołem ciągnika rolniczego.

Na miejscu interweniowały służby ratunkowe. Chłopiec z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala w Lublinie. Kierujący ciągnikiem 51-latek był trzeźwy.

Trwa ustalanie dokładnych okoliczności wypadku.

Apel Policji

Policja apeluje do rolników o rozwagę podczas prac rolniczych. Co roku, kiedy do pracy w polu ruszają sprzęty rolnicze dochodzi do wypadków. Wypadki te nie zawsze są śmiertelne ale bardzo często kończą się poważnym uszkodzeniem ciała, amputacją kończyn czy rozległymi ranami. Ich przyczyną zwykle jest nieprzestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa, nieuwaga, pośpiech i zmęczenie. Wykonując prace w gospodarstwie, pamiętajmy by nie podchodzić do nich w sposób rutynowy. Z pozoru proste czynności wykonywane wbrew zasadom bezpieczeństwa mogą być niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia. Pamiętajmy też, by przy pracach gospodarskich i polowych nie zatrudniać dzieci. Ich niedostatecznie rozwinięta wyobraźnia, brawura i niedoświadczenie to pierwszy krok do tragedii.

2016-07-22 14:41:22
(fot. Policja Biłgoraj)

8 komentarzy

  1. W której to miejscowości się stało ?

  2. „…bawił się na polu.” Takie kłamstwa to możecie dzieciom wciskać. Wszyscy dobrze wiemy, że zasuwał na równi z dorosłymi jako darmowa pomoc.

  3. Nawet nie współczuję nikomu przez durnotę na własne i nie przymusowe życzenie.

  4. Wszyscy mają trochę racji ale dzieci nie da się tak do końca upilnować , jeszcze w takim weku wszystkiego chciałyby spróbować.

Kursy walut

  • USD 4.3269zł -0.22%
  • GBP 5.302zł -0.63%
  • EUR 4.6069zł -0.31%
  • CHF 4.7752zł -0.12%

Polub nas