Krężnica Jara: Pierwszy odcinek drogi już z asfaltem. Gładko jak po stole ! INFORMUJEMY JAKO PIERWSI

Kierowcy nie mogą wyjść z podziwu jak równa i gładka jest już nawierzchnia na części remontowanego odcinka drogi w Krężnicy Jarej. Protest mieszkańców przyniósł skutek.

Na części odcinka drogi, która wyglądała jak pole po bombardowaniu, położono w ostatnich dniach nową warstwę asfaltu. Dzisiaj kierowcy mogli przejechać się po świeżej nawierzchni. Szok i niedowierzanie. Niektórzy przecierali oczy ze zdumienia.

-Dużo pojazdów skraca sobie tędy drogę na Lublin. Jadąc krajową 19 w Strzeszkowicach wiele aut jedzie na Krężnicę Jarą. Przez duży ruch droga we wsi rozpadła się, ale widzę że drogowcy pracują nad przywróceniem jej do stanu używalności. Teraz nowym fragmentem jedzie się jak po stole – mówi pan Szczepan, którego spotkaliśmy pod sklepem w Krężnicy.

Faktycznie droga zmienia się z dnia na dzień. Na jednym z remontowanych odcinków ułożono już kostkę na chodnikach a nowy asfalt sięga niemal do połowy rozpadającego się fragmentu trasy. Prace idą dosyć szybko i zapewne dzieci we wrześniu pójdą do szkoły bezpiecznie już nowym chodnikiem.

Sprawdziliśmy jak jedzie się nowym fragmentem. Niczym po stole, gładko i bez wstrząsów, pasażer spokojnie może wypić kawę, nie rozlewając jej. Póki co małą kawę bo cały odcinek jeszcze nie jest gotowy. Tam gdzie w lutym tego roku protestujący chodzili w kaloszach, bo takie były kałuże, teraz spokojnie mogą przejść w półbutach.

Czekamy na ukończenie całego odcinka.

Zobacz również

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Pobiegnij leśnym szlakiem w szczytnym celu
Wyprawa – „Uroczyska pogranicza zapomniane cmentarze Polesia”
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Spotkanie autorskie z Joanną Brodzik – „Umami. Opowieści i przepisy”
European Teqball Tour w Chełmie (wideo)