Krężnica Jara: Budują wywalczony chodnik i wyremontują szosę

Od kilku tygodni trwają prace drogowe w Krężnicy Jarej. Wkrótce mieszkańcy będą mogli bezpiecznie przejść chodnikiem.

Dziurawa jak szwajcarski ser, zniszczona, niemal bez pobocza, droga biegnąca przez Krężnicę Jarą pod Lublinem to tor przeszkód dla samochodów. Dla pieszych zaś udręka spowodowana brakiem chodnika. Co chwila dochodzi tu do zdarzeń drogowych. Mieszkańcy mają dosyć. Wzięli sprawy w swoje ręce i zablokowali dziś drogę na pół godziny.

W blokadzie drogi wzięło udział ok. 100 osób. Mieszkańcy poprzez blokadę chcieli zaprotestować przeciwko braku jakichkolwiek perspektyw na jej remont i naprawę. Koordynator protestu Stefan Odój zapowiedział, że jeżeli ta akcja nie przyniesie skutku następny protest będzie bardziej dotkliwy dla kierowców.

Tak pisaliśmy w lutym tego roku.

Tak wyglądała blokada.

Pod koniec maja tego roku wyłoniono w ramach przetargu wykonawcę odcinka drogi powiatowej Nr 2259L Bełżyce – Strzeszkowice – Krężnica Jara – Lublin od km 13+000 do km 13+500 na odcinku Strzeszkowice – Krężnica Jara – Lublin (granica miasta). Prace na tym odcinku będą polegać na robotach przygotowawczych, głównie w postaci robót ziemnych. Następnie zostaną położone krawężniki i obrzeża oraz wybudowane zjazdy. Pojawi się nowa nawierzchnia drogi oraz chodniki. Wykonawcą prac jest MOTA-ENGIL Central Europe S.A. Koszt remontu tego odcinka wyniesie 784432,50 PLN.

Sytuacja na odcinku Krężnica Jara – Lublin już wkrótce się poprawi. Miejmy nadzieję, że drogowcy skończą z budową chodnika do rozpoczęcia roku szkolnego. W tej wsi to bardzo ważny element bezpieczeństwa, ponieważ od września, codziennie tą droga będą przechodzić dziesiątki dzieci.

Zobacz również

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Kaufland wraz z partnerami – LUX MED i Geneva Trust zapraszają mieszkanki województwa lubelskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym
Kiermasz Bożonarodzeniowy Podmiotów Ekonomii Społecznej
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Weź udział w „Wampiriadzie”! Przyjdź i oddaj krew