690 680 960

Kraśnik: 21-latek skradł torebkę. Został zatrzymany po pościgu

Wczoraj kraśniccy policjanci podczas pościgu zatrzymali 21-latka, który na targowisku okradł kobietę. Sprawca chwycił za torebkę i rzucił się do ucieczki. Okradziona 64-latka zaczęła krzyczeć wzywając pomocy.

– Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 13.00 w Kraśniku na Targowisku Miejskim przy ul. Balladyny. 64-letnia kobieta wybrała się na targ. Oglądając ubrania na jednym ze straganów pozostawił na chwilę torebkę na stoliku, co wykorzystał sprawca. Okradziona kobieta zaczęła krzyczeć, na co natychmiast zareagowali policjanci, którzy patrolowali ulice – opisuje zdarzenie KWP Lublin.

Natychmiast rzucili się w pościg za sprawcą, który zaczął uciekać w kierunku pobliskich bloków mieszkalnych znajdujących się przy ul. Balladyny . Na widok funkcjonariuszy odrzucił skradziony łup. Został jednak szybko złapany przy ul. Balladyny. Okazał się nim 21-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego. Funkcjonariusze odzyskali skradzioną torebkę, w której znajdowały się dokumenty, telefon komórkowy, pieniądze. Sprawca kradzieży został zatrzymany i doprowadzony do kraśnickiej komendy.

Trwa ustalanie, czy nie dopuścił się innych podobnych przestępstw. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

2014-01-06 13:09:20
(fot. lublin112.pl)

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Zasmakuj w Tradycji w Bychawie
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska