Z Kraju: Zatrzymała się w poprzek, na lewym pasie autostrady. Chciała sprawdzić światła

Bardzo duże zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego stworzyła kobieta, która stanęła swoim autem w poprzek lewego pasa autostrady. Jak wyjaśniała, chciała sprawdzić światła.

Wszystko wydarzyło się w miniony czwartek na autostradzie A1 na wysokości Tarnowskich Gór w województwie śląskim. Kierujący volkswagenem mężczyzna podróżował wraz z rodziną. Kiepska pogoda sprawiła, że widoczność była dość słaba. W pewnym momencie dostrzegł znajdujący się na jezdni, nieruchomy zarys auta.

W ostatniej chwili starał się uniknąć zderzenia, usiłując ominąć przeszkodę. Prawym pasem poruszała się jednak ciężarówka. Zaczepił tylko o stojący pojazd, dzięki czemu udało mu się zminimalizować skutki zderzenia. Nagranie z zamontowanej w swoim samochodzie kamerki, zamieścił w sieci.

Jak ustalili przybyli na miejsce policjanci, kierująca toyotą 77-letnia kobieta podczas jazdy stwierdziła, że nie działają światła w jej samochodzie. Dlatego też zatrzymała się, stanęła w poprzek aby sprawdzić, czy reflektory oświetlają betonowe zapory znajdujące się na pasie zieleni. Jak wyjaśniała, wydawało jej się, że znajduje się na pasie zieleni, a nie na jezdni.

Policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy. Za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym skierują do sądu wniosek o jej ukaranie.

(wideo – Bartek Neroj)
2018-02-05 20:35:04

Zobacz również

40 komentarzy

  1. nie rozumiem, ok jakas bezmyslna kobieta stanela w poprzek…. czaje, ale co robila tuz obok ciezarowka??????????????????? ktora tym bardziej blokowala jezdnie!

  2. prawo jazdy powinni zabrać dopóki nie zrobi kursu z egzaminem od nowa + odpowiedni mandat + grzywna zasądzona przez sąs

  3. Przydałoby się wysłać ją jeszcze na badania lekarskie, a by sprawdzić czy ma jeszcze mózg.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Spotkanie integracyjne dla rodzin z Ukrainy
Ostatni mecz sezonu!
Zbiórka elektrośmieci w szczytnym celu. Akcja wesprze leczenie Amandy z Lublina
Słodka Paka dla Dzieciaka
Charytatywny Piknik Rodzinny na leczenie Paulinki Tarasiuk