690 680 960

Z kraju: Absolutny rekord WOŚP. Zebrano 105 570 801, 49 zł!

Wiadomo już, że 25. Finał WOŚP był rekordowy. Suma zebranych pieniędzy deklarowana na koniec dnia 15 stycznia to 62 418 767 PLN, a ostateczna kwota to 105 570 801, 49 zł! We wtorek w Zamku Królewskim w Warszawie ogłoszono ostateczny wynik 25. Finału WOŚP i podziękowano firmom oraz instytucjom za udział w zbiórce.

– Można Orkiestry nie lubić, ale nie można jej nie zauważyć. 25 Finałów, to 25 lat wspierania polskiej medycyny. Żaden zakup nie mógłby być możliwy, gdyby nie darczyńcy, sponsorzy, przyjaciele Orkiestry i my doskonale sobie z tego zdajemy sprawę. Chcielibyśmy w szczególny sposób podziękować i wyróżnić najbardziej zaangażowanych w działania Fundacji wręczając im symboliczne medale – mówi Jerzy Owsiak – prezes zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Pamiątkowe medale zostały wykonane przez Mennicę Narodową i przekazane m.in: sponsorom, darczyńcom, przyjaciołom Fundacji, przedstawicielom mediów oraz przedstawicielom sztabów.

Podczas uroczystej gali Jurek Owsiak przypomniał historię 25 Finałów WOŚP i podkreślał, że Polacy między innymi dzięki Finałom WOŚP chcą się jednoczyć i pomagać potrzebującym. W tym roku osiągnięto absolutny rekord zbiórki w postaci 105 570 801, 49 zł!

2017-03-09 06:00:10
(fot. Łukasz Widziszowski WOŚP)

23 komentarze

 1. Na złość Pis-iorowskim dałem więcej niż zazwyczaj-ZADZIAŁAŁO!!!wy też tak mieliście?????

  • Ja też 🙂

   • i ja hehe

    • Pan Cieć z alei lubartowskich w Mieście Inspiracji k/Świdnika

     Ja zwykle dawałem 10 zetów, z tego symboliczną złotówkę od siebie, a pozostałe dziewięć za tych, którzy z różnych przyczyn nie dawali nic.
     Jednak świadomość, że WOŚP ma jubileusz i chyba więcej jubileuszowych przeciwników, w tym roku „odpaliłem” stówę, w tym jak zwykle 1 PLN od siebie, a 99 za tych, którzy z róznych przyczyn WOŚP mają za wroga i nie dają nic.

  • Oczywiście że to efekt dobrej zmiany.
   Ludzie mają lepiej to więcej dają 😉
   Kiedy najsłabiej zarabiający dostaną te 13zł/h i normalną umowe ??
   Bo z połowy etatu to raczej emerytury nie będzie jak już się dożyje obiecanych 65 lat.

  • Najważniejsze jest „zrobić na złość Pisowi”, a samo wsparcie akcji jest nieistotne… Naprawdę macie się czym chwalić!

 2. Se owsik pożyje , ma z czego.

  • Przy rydzu to i tak biedaczek…

  • Pan Cieć z alei lubartowskich w Mieście Inspiracji k/Świdnika

   Znam tego „owsika” nie od dziś – masz prawo mi nie wierzyc, ale zapewniam Cię Siema i Tobie podobnych, że „owsik” i bez WOŚP ma i miałby za co żyć na wyższej stopie niż możesz pojąć.

 3. Ludziom jest lepiej +500 , to duży zastrzyk finansowy dla biednych rodzin , to i pucha Jurucha wzrosła.

 4. Ja nie dałam nic. Kto chce niech daje – Nie moje pieniądze. Nie wierzę owsiakowi. Zaraz poleca teksty …. ble ble ble …. pobożne życzenia śmierci w meczarniach i żeby kartkę pisać że sobie leczenia sprzętem nie życzę 🙂

 5. I to bez TVPropagandy.

 6. Jakże bolesny musi być dla „czarnej mafii” fakt, że tylu ludzi wybrało Pana w czerwonych okularach zamiast pana w czarnej sukni, obiecujących gruszki na wierzbie. Jestem ciekaw ilu z nich korzysta z dobrodziejstw nowoczesnej medycyny i sprzętu zamiast klasycznego „Bóg tak chciał” i „wszystko w rękach Boga”.
  Gwoli ścisłości różnica w pisowni „Pana” i „pana” wynika z odmiennego szacunku dla obydwu stron „konfliktu”.
  Pozdrawiam Pana Jurka, i mam nadzieję, że za rok zagra kolejny finał.

  • A ja mam nadzieję, że w końcu prokuratura rozliczy go za te machlojki i ukrywanie nawet przed sądem ksiąg finansowych.

   • Tu zgadzam się z tobą w stu a nawet dwustu procentach. Ciekawe ile Kijowskiemu odpali.

   • Mówisz o panu w czarnej sukni? On ksiąg finansowych nie musi prowadzić, a i prokurator mu nic nie może zrobić, bo nie podlega polskiej jurysdykcji, tylko swojego kraju, w którym machlojki są czymś naturalnym, a nawet pożądanym.

   • Wszystkie rozliczenia są jawne. A to ze ich nie rozumiesz to świadczy tylko o tobie

 7. brawo Jurek brawo ty brawo my

 8. Doskonały wynik. Szkoda, że taka pomoc jest potrzebna, ale tak to jest gdy zamiast służby zdrowia dotuje się parafie. Kto bywa w szpitalach ten widzi ile dobrego robi Orkiestra.
  A swoją drogą to ciekawe, że weryfikować finanse organizacji pożytku publicznego chcą głównie Ci, co sami nic nie robią dla innych. Tak samo NGOs’y przeszkadzają tym, którym na ręce patrzą i zadają trudne pytania.

 9. Jest w sieci artykuł w jaki sposób robi się te rekordy co roku jeszcze większe, zwykły przekręt bo i tak nikt tego nie sprawdza i nie rozliczy,kartka przyjmie każą cyfrę.byłam w szpitalach trzy razy w ub roku, żadnego sprzętu od Owsiaka nie zauważyłam niestety, może tak wyszło po prostu, ale zastanowiło mnie to………w każdym razie przydałby się jakiś raport i lista zakupionych rzeczy po prostu

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Zasmakuj w Tradycji w Bychawie
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska