Czwartek, 13 czerwca 202413/06/2024
690 680 960
690 680 960

Kradzież ciągnika rolniczego na stacji paliw. Trzy osoby staną przed sądem

Wkrótce przed sądem staną trzy osoby, które odpowiedzą za kradzież ciągnika rolniczego na terenie powiatu opolskiego. Sprawcy muszą liczyć się z karą pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Policjanci z Opola Lubelskiego w minioną niedzielę otrzymali zgłoszenie o kradzieży ciągnika rolniczego z terenu jednej ze stacji paliw znajdującej się na terenie miasta. Jak się okazało, sprawca został zarejestrowany przez monitoring. Na nagraniu widać było młodego mężczyznę, który odjechał ciągnikiem. Co więcej, mundurowi ustalili również pojazd jakim przemieszczali się pozostali sprawcy tego czynu.

Funkcjonariusze po pewnym czasie namierzyli i zatrzymali mercedesa, w którym jechało 4 mężczyzn. Już na pierwszy rzut oka widać było, że podróżujący spożywali alkohol. Policjanci poddali kierującego pojazdem 23-latka badaniu stanu trzeźwości, które wykazało w jego organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Nietrzeźwi byli również wszyscy jego kompani. Mężczyźni zostali zatrzymani. Jeszcze tego samego dnia udało się policjantom odnaleźć skradziony ciągnik ukryty na jednej z posesji na granicy powiatu.

Po wytrzeźwieniu mężczyźni zostali przesłuchani, a policjanci ustalili przebieg kradzieży ciągnika. Zarzuty w tej sprawie usłyszał 27-letni mieszkaniec gminy Józefów nad Wisłą, towarzyszący mu 25-latek i 23-latek odpowiedzą za pomoc w dokonaniu tego przestępstwa. Wszyscy trzej przyznali się do zarzucanych im czynów. Dalszym losem mężczyzn zajmie się sąd. Zarówno za kradzież jak i za pomoc w dokonaniu kradzieży grozi nawet do 5 lat więzienia. 23-latek odpowie dodatkowo za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

(fot. Policja Opole Lubelskie)

7 komentarzy

  1. Wsiowa patologia,pewnie elektorat pis

    • Przestępcy w ogromnej większości (około 90%, źródło-lokale wyborcze w zakładach karnych) głosują na PO/KO. Powód prosty: wolą bezkarność lub mniejsze kary od kar surowych.

  2. Żadna kradzież, jak będzie miał koleś trochę pod glowa to będzie wiedział co powiedzieć i uniknie jakiej kolwiek kary proste … odpowie tylko co jedynie za prowadzenie po pijaku ..

  3. Myślałem ,że jakiegoś „dżondira” ukradł .Za to,że ukradł „30-stke” to kara śmierci

  4. Czemu jeden frajer z drugim i trzecim kradnie rolnikowi?!?! Dno i wodorosty!

  5. Bo to że ktoś „siedzi” nie znaczy że jest idiotą i stad ich wybory takie a nie inne. To po pierwsze. A po drugie, nie za bardzo orientujesz się jak to działa w zakładach karnych, więc nie zabieraj głosu w temacie o którym nie masz pojęcia. Przypominam Ci że tam siedzą sami nie winni, tam nie ma żadnego przestępcy. Ogarniasz czy za trudne?

Z kraju