Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Kradł wszystko, co się dało. Od paliwa po samochód, miał też narkotyki

Chełmscy policjanci zatrzymali 20-latka z gminy Sawin, który odpowie za liczne włamania i kradzieże. Młodzieniec włamywał się do garaży i zbiorników na paliwo w samochodach ciężarowych. Na swoim koncie ma też kradzież samochodu dostawczego, posiadanie niewielkich ilości narkotyków, a także niestosowanie się do zakazu prowadzenia pojazdów.

Kryminalni z Chełma zatrzymali w miniony piątek 20-latka z gminy Sawin. Mężczyzna podejrzewany jest o liczne włamania i kradzieże, do których doszło w styczniu i lutym bieżącego roku na terenie Chełma i gminy Kamień.

– Mężczyzna włamywał się do garaży, skąd kradł głównie elektronarzędzia oraz do zbiorników na paliwo w samochodach ciężarowych, kradnąc ich zawartość. W nocy na przełomie stycznia i lutego z terenu prywatnej posesji skradł samochód dostawczy marki Renault o wartości 80 tysięcy złotych. Pokrzywdzeni jego przestępczym procederem oszacowali łączną wartość strat na kwotę 120 tysięcy złotych. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia, w tym samochód, który ukrył na terenie niezamieszkałej posesji w gminie Sienica Różana – relacjonuje komisarz Ewa Czyż z chełmskiej Policji.

W chwili zatrzymania policjanci znaleźli przy mężczyźnie niewielkie ilości narkotyków. Ustalili również, że posiada aktualny zakaz prowadzenia pojazdów, do którego się nie stosował.

– Mężczyzna jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzuty w tych sprawach. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności – dodaje komisarz Ewa Czyż.

2 komentarze

  1. Opona żużlowa MITAS SW-07

  2. Chyba z ciebie..

Dodaj komentarz