Koroszczyn: Chciał oszukać celników i swojego szefa

Próbę przemytu ponad 17 tys. paczek papierosów udaremnili funkcjonariusze Służby Celnej na granicy z Białorusią. Kontrabanda ukryta była w podłodze naczepy i kabinie ciężarowego renault.

Do zdarzenia doszło w środę (18.09) w godzinach popołudniowych, na terenie terminala samochodowego w Koroszczynie. Na pierwszy rzut oka ciężarówka należąca do polskiej firmy przewozowej wydawała się być w porządku. Funkcjonariusz kontrolujący auto zauważył jednak, że ułożona na podłodze naczepy sklejka odstaje w podejrzany sposób. Po jej podważeniu nie było już wątpliwości – naczepa miała podwójną podłogę wypełnioną papierosami. Jak się okazało była to tylko część nielegalnego towaru ukrytego w ciężarówce. Papierosy znajdowały się też w przerobionych ściankach ciągnika siodłowego. W sumie celnicy znaleźli 17.210 paczek papierosów o szacunkowej wartości rynkowej blisko 190 tys. zł – informuje Izba Celna z Białej Podlaskiej.

Kierujący ciężarówką 27-letni obywatel Ukrainy przyznał się do przemytu. Jak tłumaczył, papierosy ukrył w aucie i wiózł do Polski z zamiarem sprzedaży. Polski właściciel firmy przewozowej o przemycie nic nie wiedział.

Funkcjonariusze postawili kierowcy zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego. Jako dowód w sprawie zajęli przystosowany do przemytu pojazd. Postępowanie prowadzi Urząd Celny w Białej Podlaskiej.

2013-09-21 09:28:26
(fot. Izba Celna Biała Podlaska)

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Klimat mazurskich jezior w Opolu Lubelskim, czyli impreza „Szanty i ryby”
Żniwowanie w skansenie: W lnianych strojach i z kosami w dłoniach ruszą do pracy
Pokazy symulatora dachowania oraz wystrzału poduszki powietrznej
Koncert Marcina Stycznia w Parku Dźwięków. Będą też zajęcia o ziołach
Muzyka, leżaki, jedzenie, kawa i napoje: Chillout Festiwal 2021