Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Konsulat Ukrainy podziękował służbom ratunkowym, które ruszyły na pomoc obywatelom jego kraju

Podziękowania za szybką reakcję oraz profesjonalnie udzieloną pomoc obywatelom Ukrainy otrzymali strażacy, ratownicy medyczni oraz policjanci biorący udział w akcji ratunkowej koło Piask. Chodzi o zdarzenie, gdzie przewrócił się autobus.

Do służb ratunkowych, które brały udział w ubiegłotygodniowej akcji ratunkowej w Kolonii Siedliszczki w powiecie świdnickim, wpłynęły podziękowania od Konsulatu Ukrainy w Lublinie za profesjonalne zorganizowanie i przeprowadzenie działań pomocowych. Chodzi o zdarzenie, jakie miało miejsce w środę na drodze krajowej nr 17 Piaski – Krasnystaw. Kierowca autobusu, którym podróżowali obywatele Ukrainy zasnął za kierownicą, w wyniku czego pojazd wpadł do rowu i przewrócił się na bok.

Autobusem podróżowało 25 osób. Na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń ciała. Kilku pasażerów wymagało tylko opatrzenia niegroźnych ran i urazów. Wszyscy podróżni zostali przewiezieni do remizy OSP w Piaskach, gdzie mogli się ogrzać. Tam też oczekiwali na podstawienie kolejnego autokaru, którym ruszyli w dalszą podróż.

W działaniach ratunkowych brali udział strażacy ze Świdnika, Lublina, Krasnegostawu, Łęcznej oraz z jednostek OSP z terenu powiatu. Do tego zespoły ratownictwa medycznego z Lublina, Świdnika i Krasnegostawu, a także policja. Konsulat przesłał ratownikom także wyrazy wysokiego poważania oraz podziękowania za dotychczasową współpracę i wsparcie.

(fot. lublin112)

7 komentarzy

  1. Jakby taka sytuacja miała miejsce na Ukrainie, że Polski autokar miałby wypadek to by w ruch poszły widły !!!

    • Głupoty piszesz. Miałem problem na Ukrainie, zakopaliśmy się samochodem w błocie, jak się ludzie dowiedzieli, że jesteśmy z Polski, to na głowie stawali, żeby pomóc, w końcu ściągnęli traktor z następnej wsi – z taką życzliwością w Polsce bym się nie spotkał.

      • Głupoty piszesz. Nie oceniaj wszystkich swoją miarą, to, że ty jesteś nieżyczliwy i byś nikomu nie pomógł to nie znaczy, że i tobie by nie pomogli.

  2. Szkoda że nie pouczył ukraińskiego kierowcy jak powinien profesjonalnie prowadzić autokar. Wówczas nie byłaby potrzebna akcja naszych strażaków.

  3. A te firemki wożące Polaków po Europie busami. Kierowcy nie śpią po 45h. Nie wiem co trzeba zarzucać. Nikt tego nie kontroluje. Ci co tym jeżdżą zdają sobie sprawę, ale dlaczego qrw ja mam ryzykować zderzenie z busem.

  4. My im pomagamy, a oni w tym czasie zakazują tranzytu kolejowego. Rewelacja

Z kraju