Czwartek, 22 lutego 202422/02/2024
690 680 960
690 680 960

Konstrukcja nie wytrzymała naporu śniegu i zawaliła się (zdjęcia)

Na terenie Lubelskiej Akademii Futbolu doszło do groźnego zdarzenia. Pod naporem śniegu zawaliła się konstrukcja balonu nad jednym z boisk. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend na terenie Lubelskiej Akademii Futbolu przy ul. Ciepłej. W trakcie intensywnych opadów śniegu, pod jego naporem runęła konstrukcja hali nad boiskiem. Na szczęście w momencie zdarzenia w środku nikogo nie było. Balon nad boiskiem został znacznie uszkodzony. Obecnie trwa usuwanie z niego śniegu.

W związku ze zdarzeniem zostały odwołane mecze, a także treningi prowadzone do tej pory na terenie obiektu. Trwa szacowanie uszkodzeń. W okresie jesienno-zimowym na boisku swoje treningi prowadzą zawodnicy Motoru Lublin, a także młodzież z Akademii Piłkarskiej. Lubelska Akademia Futbolu to projekt finansowany przez Zbigniewa Jakubasa. Wkrótce w pobliżu obecnego boiska ma powstać ośrodek piłkarski złożony z 7 boisk wraz z zapleczem treningowo-mieszkalnym, pełnowymiarową halą sportową, salami konferencyjnymi, gabinetami fizjoterapii, odnową biologiczną, kuchnią oraz stołówką dla zawodników.

Przypominamy zarządcom o obowiązku odśnieżania dachów. Należy pamiętać, że śnieg i lód stanowią groźne obciążenie dla konstrukcji nośnej dachu. Jeden metr sześcienny puchu śniegowego waży do 200 kg, śniegu mokrego 700-800 kg, a lodu ok. 900 kg.

Konstrukcja nie wytrzymała naporu śniegu i zawaliła się (zdjęcia)

fot. lublin112.pl

 

Konstrukcja nie wytrzymała naporu śniegu i zawaliła się (zdjęcia)

fot. lublin112.pl

PRZECZYTAJ 

Śnieg i lód na dachach to poważne zagrożenie

14 komentarzy

 1. Ja obca krajowca być i wiedzieć, że...

  Przynajmniej niektórzy dowiedzieli sie, że zimę mamy.

 2. Kto odpowiada za te karygodne zaniedbanie tj. braku odśnieżenia? Katastrofa w Katowicach nic nie nauczyła? Mam nadzieję że zarządca zostanie pociągnięty do odpowiedzialności karnej.

  • O tym samym pomyślałem. Głośna na cały kraj sprawa, gdzie pod naporem śniegu zawaliła się hala z betonu i stali – a tu namiot, płachta na stelażu zostawiona nieodśnieżona…
   Brakowało tylko treningu w tym czasie!

  • Pociąganie przez kobietę daje więcej przyjemności, zrób mu to.

  • Właśnie dlatego takie konstrukcje należy odśnieżać, albo z nich nie korzystać, gdy zalega na nich śnieg. Ewentualnie spuścić z nich powietrze na te kilka dni czy tygodni w roku. Większy opada zdarza się kilka razy w roku. Istnieje też metoda usuwania śniegu poprzez mocne ogrzewanie takiej hali – wtedy śnieg spłynie.
   Ze zwykłymi halami tego się nie da zrobić, i są one użytkowane przez cały rok. Zwykłe hale są też zaprojektowane na obciążenie śniegiem i jeżeli nie spadnie 2 metry śniegu to nie trzeba ich odśnieżać.

 3. Mamy taki klimat..Nikt nie spodziewał się że w listopadzie spadnie śnieg. Normalnie zaskoczenie. Chyba że to wina Donalda bo odblokował kpo i śnieg? Nie sądzę. A tak na prawdę to śnieg potrzebny bo śnieg to woda która znika

 4. Kto za to zapłaci ??

 5. Straszny kapral

  No to teraz trenerio się zdenerwuje. Ciekawe kto teraz i czym dostanie ? 🙂

 6. Jeżeli ktoś myśli, że w naszym kraju pracują profesjonaliści to się grubo myli. Jak można było nie przewidzieć czegoś tak podstawowego.
  Jak pan Jakubas szuka specjalisty ds przewidywania niebezpieczeństw i zagrożeń to służę swoją pomocą chętnie nawiąże kontakt 🙂 .

 7. trzeba było odśnieżyć. Ale nie martwcie się, ten śnieg co wpadł do środka prędzej czy później stopnieje.

 8. kronikidewelorozwoju

  Zbaffca motorynki bardziej obawia się pęknięcia balona na kurnikach.

 9. To w Świdniku mamy profesjonalistów, bo spuścili powietrze jak zaczęło sypać. Można?

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo