Koniec z błądzeniem. Kończy się montaż znaków prowadzących na lotnisko

Na głównych ulicach Lublina dobiega końca montaż znaków kierunkowych prowadzących do portu lotniczego. Ekipa pracuje nawet nocą, gdyż znaki miały pojawić się jeszcze w wakacje.

Pasażerowie korzystający z lubelskiego portu lotniczego a także osoby po nich przyjeżdżające w końcu przestaną błądzić, żeby trafić na lotnisko. Do tej pory w całym mieście nie było nawet jednego znaku informującego jak dojechać na lotnisko. Pierwsze loty odbyły się dziewięć miesięcy temu, jednak nikt nie pomyślał, że z lotniska nie będą korzystać tylko Lublinianie lecz również osoby z regionu, które mogą mieć problemy z odnalezieniem właściwiej drogi. Dopiero po licznych skargach pasażerów, narzekających na problemy z dotarciem włodarze Lublina stwierdzili, że znaki jednak są potrzebne.

Montaż znaków rozpoczął się w połowie sierpnia. Łącznie przy ulicach Lublina zamontowano około 40 strzałek kierujących do portu lotniczego Pojawiły się one głównie przy głównych trasach przebiegających przez miasto. Są to drogi krajowe i wojewódzkie, a także ważniejsze węzły komunikacyjne. Pierwsze znaki napotykamy wjeżdżając do Lublina od strony Rzeszowa, Nałęczowa, Warszawy, Białegostoku, Łęcznej czy też Przemyśla. Następnie przy większych skrzyżowaniach zostały postawione następne, tak by kierowcy bez problemu dojechali w stronę ulicy Mełgiewskiej.

Stamtąd znaki prowadzą już bezpośrednio do lotniska przebudowaną drogą wojewódzką nr 822. Koszt ustawienia nowych znaków drogowych wyniósł 15 tysięcy złotych
null
null
null
null

(fot. lublin112)
2013-09-15 18:02:15

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7816zł -0.43%
  • GBP 5.2474zł 0.46%
  • EUR 4.5474zł -0.02%
  • CHF 4.1348zł 0.17%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja