Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Kongres Stanów Zjednoczonych zatwierdził przekazanie Polsce 288,6 milionów dolarów

Ambasada Amerykańska w Warszawie poinformowała, że Kongres Stanów Zjednoczonych zatwierdził przekazanie Polsce 288,6 milionów dolarów. Środki te mają być przeznaczone na proces uzupełniania wyposażenia wojskowego, które Polska zdołała przekazać z własnych zapasów w celu wzmocnienia obrony Ukrainy.

W czwartek po południu Ambasada Amerykańska w Warszawie wydała oświadczenie dotyczące przekazania Polsce środków finansowych. Decyzję o tym podjął Kongres Stanów Zjednoczonych.

Jak czytamy w oświadczeniu ambasady, Kongres zatwierdził przekazanie Polsce 288,6 milionów dolarów w ramach Foreign Military Financing. Wsparcie ogłoszone przez Sekretarza Blinkena w Kijowie 8 września i czyniące Polskę jednym z największych odbiorców Zagranicznej Pomocy Wojskowej poza Ukrainą, ma na celu wzmocnienie zdolności Polski do odstraszania i obrony przed zwiększonym zagrożeniem ze strony Rosji.

– Polska udzieliła nadzwyczajnego wsparcia Ukrainie w obliczu trwającej rosyjskiej inwazji. Fundusze te przyspieszą proces uzupełniania wyposażenia, które Polska zdołała przekazać z własnych zapasów w celu wzmocnienia obrony Ukrainy, takiego jak czołgi. Cały czas zachęcamy kraje do przekazywania Ukrainie pilnie potrzebnego wsparcia, jak również do rozpoczęcia negocjacji kontraktów z firmami obronnymi, w celu możliwie najszybszego uruchomienia produkcji sprzętu dla Ukrainy – informuje ambasada.

(fot. pixabay.com)

30 komentarzy

  1. Całe nic. Po obecnym kursie to ok 1,5 mld PLN. Sama TVPiS kradnie z budżetu 2mld rocznie jako dotację.

  2. No to jarek będzie miał za co kampanie przedwyborczą zrobić.

  3. Czy ktoś zauważył, że Ameryka zawsze prowadzi wojny nie na swoim terytorium?

Z kraju