Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Konferencja prasowa nt. akcji „Twój Dar Serca dla Hospicjum” (zdjęcia)

W czwartek w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się konferencja prasowa poświęcona XIV edycji akcji „Twój Dar Serca dla Hospicjum”. Z przedstawicielami mediów spotkali się wojewoda lubelski Krzysztof Komorski, prezes Hospicjum o. Filip Buczyński, lubelski kurator oświaty Tomasz Szabłowski, zastępca prezydenta Lublina Anna Augustyniak, dyrektor LO im. K. Wielkiego w Lublinie Joanna Szyszkowska oraz koordynator akcji Agata Łaguna.

Akcja „Twój Dar Serca dla Hospicjum” organizowana jest przez Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia, a patronat nad nią objął wojewoda lubelski.

– Nie ma chyba nic ważniejszego, niż wspieranie w chorobie małych dzieci. Staramy się angażować młodych ludzi jeszcze na etapie szkoły podstawowej, by móc krzewić w nich uniwersalne wartości. Chcielibyśmy, by młodzi ludzie od samego początku uczyli się być wrażliwi, ale i potrafili pomagać, wspierać i brać odpowiedzialność za drugiego człowieka po to, by wyrosnąć na silne i odpowiedzialne osoby. Ta akcja ma uczyć empatii, wrażliwości. Uczestnictwo w niej będzie to krzewiło. Dla mnie to zaszczyt objąć tę akcję patronatem, a jednocześnie zadeklarować wsparcie polskiego rządu dla podobnych inicjatyw – powiedział wojewoda lubelski Krzysztof Komorski.

– W trakcie czternastu edycji akcji udało nam się zebrać blisko 1 310 000 złotych. Dokonały tego dzieci z Lubelszczyzny, co może wydawać się fenomenem, ale trzeba pamiętać, że za nimi stoją nauczyciele, którzy wykazują chęć, by coś wspólnie zorganizować oraz zainspirować dzieci do pomocy. Często później ci uczniowie są naszymi wolontariuszami. Dobro wraca więc w odpowiedzialnych postawach obywatelskich – przyznał o. Filip Buczyński, prezes Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia.

Akcja Twój Dar Serca dla Hospicjum

Akcja „Twój Dar Serca dla Hospicjum” polega na organizowaniu przez szkoły wydarzeń artystycznych, kulturalnych oraz kiermaszów, podczas których zbierane będą środki na rzecz Podopiecznych Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia.

Celem akcji jest edukacja najmłodszych obywateli, uwrażliwienie ich na potrzeby drugiego człowiek, ale również nauka współpracy na rzecz pozytywnych zmian, które można wprowadzać w najbliższym otoczeniu.

Jak zgłosić szkołę do akcji?

 • Przyjść do sztabu organizacyjnego akcji i pobrać materiały – puszka, plakaty, film edukacyjny.
 • Mieć ze sobą następujące dane: pełna nazwa szkoły, adres, nr telefonu do szkoły, adres e-mail szkoły, nazwisko dyrektora szkoły, nazwisko, nr telefonu i adres
  e-mail koordynatora Akcji w szkole, dane na temat liczby uczniów w szkole.
 • Zarejestrować szkołę przez formularz: https://darserca-rejestracja.pl/

Otrzymane wsparcie finansowe będzie przeznaczone na:

 • zakup leków,
 • zakup środków higienicznych,
 • zakup materiałów opatrunkowych,
 • zakup sprzętu medycznego,
 • naprawy sprzętu medycznego.

Ważne terminy:

 • 21 marca 2024 – 19 kwietnia 2024 – wydawanie puszek i materiałów,
  w godz. 9:00 – 15:00 w sztabie akcji;
 • 21 marca 2024 – 24 maja 2024  – zbiórka pieniędzy w szkołach;
 • do 24 maja 2024 – wpłacanie pieniędzy ze zbiórki na konto Hospicjum;
 • czerwiec 2024 – koncert podsumowujący akcję (dokładna data zostanie podana w późniejszym terminie).
(Źródło: LUW)

9 komentarzy

 1. Czy komorski zdejmował krzyż?

 2. Niesympatyczna ta pani w środku.

 3. Tatuś Filip pakt z diabłem POdpisał a to samo mógł załatwić bez grzechu. To tak jak święty inaczej langusta na palmie (z kopytami) POpierając [***] [***] i jego katolickie mordowanie dzieci. Diabły. Ja też będę w piekle pewnie ale będę podrzucał pod kociołek z wami i jeszcze franiem (tym na biało w dziurawych bucikach).

 4. Aaaaa jest i wojewodzik syn tatusia ,szopka twoja mać.Precz szatanie od hospicjum

 5. Komorski dzisiaj wspiera chore dzieci, jutro będzie chciał je abortować. ***** tego pseudo zakonnika, który się z nim fotografuje, bo nauki Chrystusa chyba są mu całkiem obce.

 6. ukraince w hospicjum?

  A ilu ukrainców jeszcze przebywa w „hospicjum dla dzieci”??

  Kolejny rok mija, a oni niczym w darmowym hotelu. Większość to rejestracje aut przygraniczne, gdzie żadnego zagrożenie nie ma i nie było! Swoje mieszkania komu wynajmują? Ponad 80% ukrainy to obszaru wolny i spokojny od tzw. „konfliktu”.

  A więc, kto płaci za ich pobyt? 1%? Ludzie, ktorzy chcieli pomoc hospicjum, polskim dzieciom?

Dodaj komentarz