Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024
690 680 960
690 680 960

Komunikację miejską w Lublinie czeka rewolucja. Ankieterzy będą pytać pasażerów o cel podróży

Coraz mniej czasu zostało do uruchomienia Dworca Metropolitalnego. W związku z tym zmieni się siatka połączeń komunikacji miejskiej. Aby poznać potrzeby pasażerów, na przystankach pojawią się ankieterzy.

Od ponad roku Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie prowadzi prace związane z przygotowaniem zmian w układzie połączeń komunikacji miejskiej. Chodzi o przebudowę tras linii autobusowych i trolejbusowych na potrzeby obsługi Dworca Metropolitalnego. Stanie się on bowiem centralnym węzłem przesiadkowym, integrującym różne środki transportu zbiorowego. W jednym miejscu nastąpi połączenie komunikacji miejskiej, pozamiejskiej i dalekobieżnej.

Obecnie szereg linii kursuje przez al. Tysiąclecia w pobliżu dworca PKS. Zlokalizowane tam przystanki są niezwykle oblegane przez pasażerów przesiadających się z i do licznych busów i autobusów kursujących nie tylko po regionie, lecz również do wielu miast w całym kraju jak i za granicę. Po zakończeniu budowy Dworca Metropolitalnego, cały ruch przeniesie się w nowe miejsce. W związku z tym musi zostać do tego dostosowana siatka połączeń komunikacji miejskiej.

Pierwszy etap prac, w postaci rozpoznania i diagnozy potrzeb pasażerów, przeprowadzono pod koniec 2021 roku. Wtedy to, w formie ankiet on-line, zbierane były pomysły, opinie i wnioski zarówno mieszkańców, pasażerów, jak i kierowców lubelskich autobusów i trolejbusów. W proces tworzenia nowego układu połączeń włączono też Rady Dzielnic. Teraz przyszedł czas na kolejny etap działań.

W środę na terenie miasta rozpoczną się badania „więźby” ruchu pasażerskiego. Na przystankach pojawią się ankieterzy, którzy będą pytać pasażerów m.in. o przystanek początkowy podróży, cel oraz miejsca przesiadek. Ich zadaniem będzie również zebranie informacji na temat preferencji i satysfakcji pasażerów z poziomu usług komunikacji miejskiej w Lublinie. Cała rozmowa ma zająć minutę.

Jak wyjaśnia Monika Fisz z Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie, wszystkie pozyskane w ten sposób informacje posłużą do przygotowania koncepcji optymalizacji oferty przewozowej w dwóch wariantach, uwzględniającej obecny układ komunikacyjny oraz budowę Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego. Ankieterzy będą posiadać specjalne identyfikatory ZTM.

(fot. lublin112)

28 komentarzy

  1. Gdzie jest rekrutacja na tak intratne stanowisko? Z przyjemnośćia se będę stał i pytał a kasa będzie leciała!!!

    • Na olx

      • To nieprawda codziennie przeglądam olx i wszystkie inne portale z rzekomą pracą (nikt się nigdy nie odezwał!)i nigdy nie było tam takiego ogłoszenia widać że poszła rekrutacja wewnętrzna przez znajomości!

  2. Najlepsza zmianą jaką może nam zaproponować ZTM to przewietrzenie tej bandy nieudaczników. Komunikacja z roku na rok jest coraz gorsza, a wymówki typu covid są śmieszne dla ludzi pracujących. A że komunikacja w Lublinie jest beznadziejna wiedzą o tym doskonale, stawiam litra temu pracownikowi ZTM co pokaże bilet miesięczny na dojazdy do pracy.

    • Dokładam drugiego litra !! Niech pokażą swoje bilety miesięczne !!

    • Jakie bilety hehee ? Nie po to tam nabudowali wszędzie parkingów z wjazdem ba plakietkę …

  3. Mieszkając na Czechowie PN nie ma opcji dojeżdżać do pracy na 6:00 i zdąży, tak samo kończąc o 22:00 nie ma już powrotu na Czechów PN. KOMUNIKACJA DNO !! Tylko własne auto do poruszania się po Lublinie -niestety…

  4. Autobusy jeżdżą stadami po 3 w jednym kierunku o jednej porze.

  5. Plecaki i torby też będą sprawdzać?

  6. Bo jak nie to kręcenie wora, a może nawet i krasanie!

  7. Władza samorządowa PO-PSL pyta o cel podróży?. Chyba z inną formacją się pomylili 😉

  8. 14 i 153 praktycznie cały czas o tej samej godzinie w stronę LSM. Pokrywają się trasy na wielu przystankach. Jak się nie zdąży, to później trzeba czekać na kolejną 14 i 153, co znowu odjeżdżają razem. W dodatku po 7 rano puszczać 3- drzwiowe 153 to jakiś absurd.

Z kraju