690 680 960

Komunikacja nocna pod znakiem zapytania. W najbliższy weekend autobusy nie wyjadą na trasy

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie prowadzi analizy związane z kursowaniem komunikacji nocnej w kolejne weekendy. Wszystko dlatego, że drastycznie spadła liczba pasażerów korzystających z nocnych linii.

Wprowadzone w ostatnim czasie przez rząd kolejne obostrzenia sprawiły, że drastycznie spadła liczba pasażerów korzystających z nocnej komunikacji miejskiej w Lublinie. Studenci mają zdalne zajęcia, obowiązuje zakaz działalności stacjonarnej barów i restauracji, zawieszone zostało też funkcjonowanie klubów i dyskotek.

W wyniku tego nocne życie na terenie miasta praktycznie zamarło, a autobusami mało kto podróżuje. Dlatego też Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie podjął decyzję, że już w najbliższy weekend na trasy nie wyjadą autobusy linii nr N1, N2 i N3. Jednak sytuacja taka może potrwać dłużej.

Jak bowiem wyjaśnia Jakub Kozak, Inspektor ds. Zarządzania Komunikacją, Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie prowadzi analizy związane z kursowaniem komunikacji nocnej w kolejne weekendy. Decyzje mają zostać podjęte w najbliższym czasie.

(fot. lublin112.pl)

10 komentarzy

 1. „Komunikacja nocna pod znakiem zapytania”

  To jak dotrą ci co pracują w nocy a potem zrobią zakupy w tych sklepach co są w nocy otwarte ??

 2. To przynajmniej rower miejski zostawcie , tylko zimówki załóżcie.

 3. Przecież owad nie jeździ komunikacją miejską,jeno jest wożony, więc ma szary lud pracujący w zadzie.

 4. Wstyd! To chyba jedyne miasto w Polsce, a na pewno wojewódzkie, które zawiesza nocną komunikację!
  Ludzie w nocy jeżdżą, a jeśli jest nawet trochę mniej pasażerów to tylko przez kombinację i ciągłe zmiany decyzji ztm, jak można z dnia na dzień odwieszać i zawieszać komunikację nocną i tak co chwilę!

 5. Gnoje zmęczone dziennymi protestami nie mają już siły włuczyć się po nocach mpk!

 6. Zapraszamy do korzystania z RADIO TAXI CZWÓRKI. Zawsze punktualni kierowcy i bezpiecznie zawieziemy do domu 🙂 do zobaczenia

 7. Chociaż zróbcie wcześniejsze i te bardzo późne kursy linii istniejących. Na 5tą rano nie da się dojechać, a i wrócić po 23ciej też ciężko…

 8. W nocy niech sałata zarabia

Kursy walut

 • USD 3.9769zł -0.83%
 • GBP 5.0142zł -0.36%
 • EUR 4.3543zł -0.41%
 • CHF 4.512zł -0.5%

Polub nas