Kometa 2013: Skontrolowano ponad 900 kierujących

W sobotę od godziny 21:00 krasnostawscy policjanci wspierani przez funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej i Miejskiej Policji w Lublinie oraz komend w Chełmie, Świdniku i Łęcznej rozpoczęli wzmożone działania prewencyjno-kontrolne pod kryptonimem „Kometa 2013″.

Głównym celem działań było zwiększenie stanu bezpieczeństwa na drogach przez wyeliminowanie z ruchu kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu. Stąd też w działaniach uczestniczył także przewodnik z psem wyszkolonym do wyszukiwania narkotyków. Stróże prawa szczególnym nadzorem objęli drogi krajowe, wojewódzkie, powiatowe oraz gminne prowadzące do miejscowości Siedliska, gdzie znajduje się jedna z największych dyskotek w tym regionie.

Ponad dwudziestu policjantów pełniło służbę w wyznaczonych punktach kontrolnych, które zostały tak zaplanowane, aby kierujący nie mógł wjechać ani wyjechać z terenu powiatu bez wcześniejszego sprawdzenia stanu trzeźwości.Dzięki nowoczesnym urządzeniom Alco-Blow, w które zostali wyposażeni policjanci, w ciągu kilku sekund każdy zatrzymany do kontroli kierujący był sprawdzany na zawartość alkoholu – informuje KWP Lublin.

W czasie działań policjanci zatrzymali ośmiu pijanych kierujących. Promilowy rekordzista to kierowca opla astry, który miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu. W miejscowości Borówek, na prostym odcinku drogi, stracił panowanie nad samochodem i wjechał do rowu. Na szczęście obyło się bez ofiar.

Funkcjonariusze nałożyli także kilka mandatów karnych m.in. nieprawidłowe przewożenie pasażerów. W trakcie jednej z kontroli okazało się, że pasażerka samochodu osobowego przewożona była na przednim siedzeniu, na kolanach swojego kolegi. W czterech przypadkach kierujący nie posiadali uprawnień do kierowania.

Policjanci przypominają, że prowadzenie pojazdów po spożyciu alkoholu jest zasadniczą przyczyną generującą poważne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, które często kończy się tragicznie. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat oraz wysoka grzywna.

2013-09-01 14:55:03
(fot. KWP Lublin)

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7374zł -0.8%
  • GBP 5.2571zł -0.55%
  • EUR 4.5316zł -0.29%
  • CHF 4.1413zł -0.14%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
  Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Lublinie
  Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS
  Noc Muzeów w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Pokrzywowy Jarmark Lubelski: Królować będą produkty z pokrzywą