Kolejny wypadek na tym rondzie. Kia zderzyła się z volkswagenem (zdjęcia)

Po raz kolejny wymuszenie pierwszeństwa przejazdu było przyczyną zderzenia pojazdów na rondzie Mohyły w Lublinie. Na miejscu występują duże utrudnienia w ruchu. Warto omijać to skrzyżowanie.

Do zdarzenia doszło we wtorek około godziny 16 na rondzie Mohyły w Lublinie. Na skrzyżowaniu ul. Podzamcze, Ruskiej i Lwowskiej zderzyły się dwa samochody osobowe: kia i volkswagen. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wstępnie ustalono, kierowca kii poruszał się ul. Podzamcze w kierunku al. Tysiąclecia. Wjeżdżając na skrzyżowanie nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy volkswagena, który zjeżdżał z ronda. W wyniku tego doprowadził do zderzenia obu pojazdów.

W zdarzeniu poszkodowana została jedna osoba, którą przetransportowano do szpitala. Na miejscu pracują funkcjonariusze drogówki, którzy ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia. Występują duże utrudnienia w ruchu.

(fot. lublin112)

6 komentarzy

 1. kolejny ślepak !!!!

 2. Kolejna, zyciowa kaleka ameba zepsuła dzień.

 3. Chciałbym by moje posty były widoczne

  Ciekawe czy ten co zjeżdżał użył przypadkiem kierunkowskazu. Nie bronię kierowcy Kii ale jednak, Polacy często zapominają kierunkowskazu zjazdowego i wprowadzają tym w błąd innych uczestników ruchu.

  • nie musi włączać żadnego kierunkowskazu. Nie wiem skąd to przekonanie. Poza tym, czy ma kierunkowskaz, czy nie, to nie masz prawa wjechać na rondo, dopóki na Twoim pasie ruchu jest inny pojazd. To się nazywa wymuszenie pierwszeństwa.

 4. 99% kierowców na rondzie włącza lewy kierunek co stoi w sprzeczności z przepisami i co potwierdził swoimi orzeczeniami WSA w Lublinie, WSA w Gliwicach oraz Naczelny Sąd Administracyjny. Nawet instruktorzy nauki jazdy uczą młodych na mieście włączać lewy kierunek na rondzie co można powszechnie zaobserwować. Jakaś aberracja polskich kierowców.

 5. W myśl przepisów poruszając sie po skrzyżowaniu o ruchu okrężnym-kierunek jazdy sie nie zmienia. Kierunek zmienia sie przy opuszczaniu ronda, stąd przekonanie o kierunkowskazie zjazdowym. Po drugie w kodeksie drogowym nie ma czegoś takiego jak „wymuszenie pierszeństwa”. To sie jednak nazywa „nieustąpienie pierszeństwa przejazdu”.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.6981zł -0.15%
  • GBP 4.9562zł 0.28%
  • EUR 4.4789zł 0.33%
  • CHF 4.1362zł 0.61%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL
  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej