Wtorek, 28 maja 202428/05/2024
690 680 960
690 680 960

Kolejny rajd rowerowy Tour de Lubelskie odbędzie się w okolicach Lublina. Trwają zapisy

Dwie trasy, rodzinną oraz ogólną, przygotowano dla uczestników kolejnego rajdu rowerowego z cyklu „Tour de lubelskie”. Obie przebiegać będą przez malownicze tereny Gminy Jastków.

W niedzielę 17 lipca odbędzie się kolejny rajd rowerowy z cyklu „Tour de lubelskie”. Jest to wstęp do największego polskiego wyścigu kolarskiego, czyli Tour de Pologne, który rozpocznie się pod koniec lipca. Aż 3 etapy 79. edycji wydarzenia będą prowadzić przez województwo lubelskie. Dlatego dla entuzjastów dwóch kółek przygotowano najciekawsze trasy rowerowe na Lubelszczyźnie.

Tour de Lubelskie ma przybliżać uczestnikom ciekawe miejsca w całym regionie, idealne dla turystyki rowerowej. Jest to bowiem jedna z ciekawszych form zwiedzania, która z roku na rok zyskuje na popularności. Połączenie aktywności, świeżego powietrza i atrakcji turystycznych stanowi idealny przepis na spędzenie wakacyjnego czasu w Lubelskiem.

Imprezy wyznaczono na terenie ośmiu powiatów: biłgorajskiego, janowskiego, hrubieszowskiego, tomaszowskiego, zamojskiego, lubelskiego, chełmskiego oraz kraśnickiego. Trzy rajdy już się odbyły, trwają przygotowania do kolejnych. Można się już na wydarzenie w okolicach Lublina, którego organizatorem jest Stowarzyszenie „Piotrawin Razem”.

Zaplanowano dwie trasy: rodzinną oraz ogólną, obie przebiegać będą przez malownicze tereny Gminy Jastków. Pierwsza z nich, oznaczona kolorem czerwonym, liczy 11 km, druga – zielona, ma 36 km. Zgłoszenia przyjmowane są internetowo lub za pomocą formularzy dostępnych w Starostwie Powiatowym w Lublinie oraz Urzędzie Gminy Jastków. Termin upływa w czwartek 14 lipca.

Rajd wyruszy o godz. 10:00 i 10:15, jednak uczestnicy wcześniej muszą zgłosić się do biura zawodów w celu podpisania listy obecności oraz otrzymania karty uczestnictwa, na której zbierane będą potwierdzenia z punktów kontrolnych. Na mecie każdy otrzyma pamiątkowy medal, a dla 100 pierwszych osób, które przygotowano pamiątkowe koszulki.

Po rajdzie o godz. 14:00 rozpocznie się festyn na terenie Kółka Rolniczego w Piotrawinie. W programie przewidziano szereg atrakcji m.in.: występy artystyczne, zabawy z animatorkami, zamki dmuchane, a o godz. 19:00 potańcówkę. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objęli: Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, Starosta Lubelski Zdzisław Antoń oraz Wójt Gminy Jastków Teresa Kot.

Portal lublin112.pl jest partnerem medialnym wydarzenia.

Kolejny rajd rowerowy Tour de Lubelskie odbędzie się w okolicach Lublina. Trwają zapisy

Kolejny rajd rowerowy Tour de Lubelskie odbędzie się w okolicach Lublina. Trwają zapisy

(fot. powiat biłgorajski/zdjęcie ilustracyjne, materiały organizatora)

6 komentarzy

  1. Pabloo(oryginał)

    Proponuję uzupełnić program o szkolenie z zakresu bezpieczeństwa własnego, pogawędki o zasadzie „nie jesteś nieśmiertelny mimo pierwszeństwa” oraz podstaw kodeksu drogowego. Nie nic do rowerzystów z prawdziwego zdarzenia. Pozdrawiam.

    • Pablo ja też proponuję uzupełnić wiedzę, rowerzyści to nie przeciwnicy a użytkownicy drogi. Nic nie mam do prawdziwych kierowców. Pozdrawiam.

  2. Ja bym ich puścił S17, ciekawy jestem wyniku takiego rajdu oczywiście bez wstrzymywania ruchu…

Wiadomości z info112