Kolejny pożar w Lublinie. Ogień pojawił się w jednej z kamienic (zdjęcia)

We wtorek rano w jednej z kamienic przy ul. Wspólnej w Lublinie doszło do pożaru. Sytuacja została już opanowana, strażacy kończą działania na miejscu zdarzenia.

Do pożaru doszło we wtorek kilka minut przed godziną 10 przy ul. Wspólnej w Lublinie. Mieszkańcy jednej z kamienic zauważyli dym wydobywający się z mieszkania. O wszystkim zaalarmowane zostały służby ratunkowe. Część osób postanowiła opuścić swoje mieszkania, ewakuując się z budynku.

Na miejscu interweniowała straż pożarna oraz policja. Jak się okazało, ogniem objęta była łazienka jednego z mieszkań. Wewnątrz zapaliła się pralka. Mieszkańcy samodzielnie opanowali sytuację używając do tego m.in. wody z prysznica.

W zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń ciała, akcja strażaków dobiega końca. Trwa ustalanie okoliczności pojawienia się ognia.

(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

8 komentarzy

 1. W Lublinie, takich obskurnych krytych papą za przeproszeniem nor jest mase. Ale to nie jest zbyt ważne bo rekompensatą dla ”Lublinian” jest bardzo duża liczba wielkich i wspaniałych wykładanych złotem tfu kościołów. Dodam że zaskakującym widokiem dla osoby z zewnątrz, są te dziwne bloki obite blachą. Byłby ktoś taki łaskawy mi wytłumaczyć w jakim to celu zostało zrobione ?

  • Nie tylko w Lublinie. W innych miastach też to można spotkać. Co do kościołów, to złota nie widziałem, natomiast w Rosji cerkwie mają złoto na kopułach lub wewnątrz. A co bloków bywają obite blachą pod którą mieści się wata szklana, bo taka była kiedyś pierwotna technologia izolacji. Pozdrawiam i polecam przed wypowiedzią trochę lektury i mniej ignoranctwa 😀

   • Prosżę mnie źle nie zrozumieć. Ale u licha blacha jest przecież przewodnikiem a nie izolatorem.

    • Izolatorem jest wełna mineralna, blacha na zewnątrz ma zapobiegać kruszeniu i nasiąkaniu wodą izolacji w tym przypadku wełny. Tak ocieplano przed erą styropianu.

     • Nie długo wpiszą te bloki jako zabytki, i nie będzie można zmodernizować tych potworów.

  • W Lublinie nie ma żadnych obskurnych nor krytych papą, tu są same luksusowe kamienice, bloki jest bogactwo i przepych.

 2. Adamek co było przyczyną zapalenia się pralki??,
  Napiszesz źe gościo kiepa prał😃, moźe i tak .

 3. Kamieniczki na ulicy Wspolnej,to pierwsza spoldzielnia mieszkaniowa gdzie mieszkali robotnicy z okolicznych fabryk na Garbarskiej, nie doszly tu bloki jak na Makach i pozostaly czescia miasta ze swoim folklorem….Takich miejsc w Lublinie wiele,niektore gina z reki deweloperow inne zyja przedwojennymi historiami i mieszanka tutejszych z naplywowymi z okolic….Taka biedna kongresowka

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!