Kolejny kompleks hal magazynowych powstanie w Lublinie. W planach jest pięć budynków

Pięć hal magazynowych o łącznej powierzchni ponad 111 tys. mkw zbuduje w Lublinie firma 7R. W województwie lubelskim będzie to pierwszy obiekt należący do tej firmy.

Dużą inwestycję w postaci obiektów magazynowych zamierza zrealizować w Lublinie firma 7R. Jest to deweloper o polskim kapitale, działający na rynku nieruchomości komercyjnych. W Lublinie zaplanował budowę zespołu nowoczesnych obiektów magazynowych, które mają powstać przy ul. Mełgiewskiej, pomiędzy Castoramą i Outlet Center a linią kolejową.

Jak wyjaśnia Dagmara Janik z firmy 7R, miejsce to wybrano nieprzypadkowo. Jest to przemysłowa część miasta, zaś zaletą lokalizacji jest łatwe i bliskie połączenie z obwodnicą miasta, zapewniające dostęp do dróg ekspresowych S12 oraz S19. Nie bez znaczenia jest także infrastruktura kolejowa, która wspólnie z dobrze rozwiniętą siecią dróg zapewnia prowadzenie efektywnych operacji logistycznych na terenie Polski, jak również z Państwami zza wschodniej granicy.

Zespół obiektów magazynowych ma tworzyć pięć budynków o powierzchni: 10, 15, 25 i 49 tys. mkw. Łącznie magazyny mają zaoferować 111 605 mkw. powierzchni użytkowej. Każdy z budynków będzie zapewniał 10 m wysokość składowania oraz nośność posadzki na poziomie 7 ton/mkw. Ponadto przestrzenie wyposażone zostaną w bramy wjazdowe z poziomu „0” i hydrauliczne doki rozładunkowe. W standardzie budynku znajdą się zaś m.in. świetliki i klapy dymowe, doświetlane światłem dziennym strefy rozładunkowe, wewnętrzne oświetlenie LED, a także ogrzewanie gazowe poprzez promienniki lub nagrzewnice. Deweloper zapewnia też min. + 15 stopni Celsjusza wewnątrz magazynu przy temperaturze do – 20 stopni na dworze.

Inwestor realizuje podobne inwestycje w całym kraju. W województwie lubelskim będzie to pierwszy obiekt należący do tej firmy. Wszystkie budowane magazyny powstają „pod klienta”, czyli są dostosowywane do potrzeb najemców.

(fot. wizualizacja inwestora)

Zobacz również

10 komentarzy

 1. „zza wschodniej granicy” czyli chiński chłam w gratisie z wirusem i ruski węgiel co się prawie nie pali ! Na cholerę nam to potrzebne ?

  • Chyba Cię poniosło ociupinkę:
   * składowanie węgla w takich halach byłoby ekonomicznie nieopłacalne (wystarczy pod chmurką, a nie w ogrzewanych halach)
   * wirus na powierzchniach nie przetrwa bez nosiciela tyle w transporcie międzynarodowym, by stanowiło to istotny problem – szczególnie iż nie jest to miejsce pielgrzymek klientów, tylko centrum magazynowo-dystrybucyjne, więc nim produkt trafi w łapki klienta, to i tak minie trochę czasu
   * lokalne firmy też potrzebują miejsca do składowania/dystrybucji, więc niekoniecznie musi dany obiekt wynajmować podmiot zagraniczny

 2. Jasne. Jak mu rząd nie zapłaci z naszych pieniędzy to nic nie wybuduje. Nawet bloków te co teraz zaczynają nie skończą. Magazyny nowe już stoją puste wiec faktycznie budowanie kolejnych ma racjonalne uzasadnienie.

  • Jakby się ociupinę interesowaleś to magazyny tej wielkości buduje się pod konkretnego najemcę.

  • Gratuluje pomysłu. Nowoczesne magazyny zlokalizowane obok dróg szybkiego ruchu i lotniska, które MOŻE w przyszłości będzie też cargo. Masz rację, szkoda pieniędzy. Lepiej zróbmy tam jezioro gnojówki, będzie nietypowo

 3. Puste kalorie.

 4. Trochę słaby będzie dojazd do tych hal !!!
  ta krzyżówka koło Castoramy to będzie ciasno…

 5. … i super … niech budują … niech się dzieje

 6. Dobrze, powinno przybyć kilkaset miejsc pracy + te które, powstaną ze zwiększonej konsumpcji tych pierwszych pracowników.

 7. Nareszcie jakiś polski kapitał. Wiecznie są promowane inwestycje od zagranicznych inwestorów. A nawet pandemia pokazuje jak ważne są dobra narodowe.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.1503zł 0.38%
  • GBP 5.0538zł -0.01%
  • EUR 4.5234zł -0.29%
  • CHF 4.2688zł -0.23%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online
   Pilecki.Raport