Wtorek, 05 marca 202405/03/2024
690 680 960
690 680 960

Kolejny bankomat wysadzony w powietrze. Sprawcy zabrali pieniądze i uciekli

Bankomatowi złodzieje nie próżnują. O ile kiedyś wyrywali urządzenia za pomocą liny, to teraz wysadzają je w powietrze. Po raz kolejny w naszym regionie doszło do takiego przypadku.

Tym razem złodzieje za cel obrali sobie bankomat zlokalizowany w małej miejscowości w powiecie bialskim. Ponieważ urządzenie było zamontowane w ścianie budynku należącego do Banku Spółdzielczego w Rossoszu, sprawcy sforsowali zabezpieczenia i dostali się do środka. Około godziny 3.40 włączył się alarm, sygnał ten został także przekazany do policji.

Sprawcy jednak działali bardzo szybko. Gdy po kilku minutach na miejscu pojawił się radiowóz, funkcjonariusze zastali wysadzony bankomat, z którego skradzione zostały pieniądze. Po sprawcach nie było już śladu. Natychmiast powiadomione zostały wszystkie znajdujące się w tym rejonie patrole.

Z kolei na miejsce ściągnięto techników kryminalistyki, psa tropiącego, a także policjantów z Sekcji Antyterrorystycznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Przystąpiono do oględzin bankomatu, jak też zabezpieczania śladów. Funkcjonariusze przesłuchali również mieszkające w pobliżu osoby.

Jak do tej pory sprawców nie udało się odnaleźć. Cały czas trwa ustalanie wszystkich okoliczności zdarzenia. Właściciel bankomatu nie ujawnia jaka kwota została skradziona.

(fot. nadesłane)
2017-03-30 20:19:25

12 komentarzy

 1. na biednego nie trafiło 😉

  • ciebie też łapska swędzą? biedny, nie biedny, nie twoje nie ruszaj

   • siema albo się nie ma

    okraść to można drugą osobę i to jest złe. ale banku nigdy nie żałuje banki okradają ludzi codziennie więc jak ktoś okradnie bank to jest porostu zaradny a nie złodziej nikomu w takiej sytuacji chleba nie odbiera.

  • Po takim instruktarzu jaki pojawiał się w mediach , to teraz każdy może wysadzić takie ustrojstwo .

  • Knkretny 7 przykazanie nie kradnij. Kto jak kto ale Ty taki komentarz?

 2. My tracimy, bank ma ubezpieczenie i zeby skladke oplacic podniesie klientom prowizje.

 3. Maxymilian von Shvindelcant

  Antyterroryści bo to Al-Kaida wysadziła bankomat? 😉

 4. Peter Stuyvesant

  Natychmiast zostały powiadomione przebywające w tym terenie patrole
  Czyli całe dwa
  Bo raczej nie ma wiecej w gminie

 5. Szwagier Paderyszczyka siory Mańki brat rodzony

  Ja też banków nie żałuje. Ostatnio przeczytałem że bank zarabia na zdeponowanym złocie w Anglii. Przecież to własność Państwa,czyli nasza a oni sobie tylko premie w setkach tysięcy. Zero tolerancji. Niech palą wtorki, i oddafoddadzą nasze piniondze.

 6. Ile dajecie czasu temu nowemu bankomatowi na Ruskiej? Przecież to tylko zapakować na pakę i wio!

Z kraju

Polityka i społeczeństwo