690 680 960

Kolejny ambulans z Lublina trafił na Ukrainę (zdjęcia)

Wczoraj w Lublinie odbyło się uroczyste przekazanie ambulansu oraz sprzętu medycznego dla Ukrainy. To kolejny taki pojazd, który trafił do kraju objętego wojną. Karetka docelowo dotrze do Polikliniki w Biskowicach w obwodzie lwowskim.

W piątek po południu przed siedzibą Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie odbyło się uroczyste przekazanie ambulansu z wyposażeniem oraz sprzętu medycznego dla Polikliniki w obwodzie lwowskim.

Pojazd jest darem Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego SP ZOZ w Lublinie i został uroczyście przekazany przez wicemarszałek Zbigniewa Wojciechowskiego. W przekazaniu ambulansu uczestniczyli też przedstawiciele władz ukraińskich, wójt Gminy Biskowice z obwodu lwowskiego, Prezes Towarzystwa Kultury Polskiej Ziemi Lwowskiej Oddział Łanowice oraz Radny Rejonowej Rady w Samborze ds. współpracy z zagranicą.

Karetka pochodzi z zasobów Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego SP ZOZ w Lublinie i będzie służyła Poliklinice w Biskowcach w obwodzie lwowskim. Jest to już 8. ambulans, który trafił z woj. lubelskiego na potrzeby służb ratunkowych na terenie Ukrainy.

(fot. UMWL)

8 komentarzy

 1. Może wymieniliby rozdawniczowie ambulans co po bełżycach jeździ taki trup pordzewiały

 2. Ja myślę ,że to już nie ma co się rozdrabniać oddać już wszystko bo i tak nie dużo mamy i po kłopocie.

 3. Jakim prawem oddają nasz sprzęt

 4. Karetka bez ratownika to tylko samochód

 5. No i spełnił się sen wariata.

 6. To już ostatnie podrygi przy takim potężnym długu naszego państwa nikt i nigdy tego nie spłaci. Już dawno rząd powinien dać ogłoszenie,, oddam się w dobre ręce,, Ale wcześniej trzeba kaszę nabić .

 7. Najlepiej oddać ukraińcom całą Polskę,bo oni potrzebują

 8. Bo tam bomby spadajo,wszystko im sie nalezy. Wyprujmy sobie żyły,spuscmy cala krew dla ukrainy. To zatrzyma wojne. Zdechniemy pod płotem a oni beda sie z nas smiac.

Kursy walut

 • USD 4.3258zł 0.01%
 • GBP 5.3609zł 0.19%
 • EUR 4.716zł 0.18%
 • CHF 4.7054zł 0.2%

Polub nas