Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Kolejni złodzieje paliwa na budowie S17

Policja zatrzymała kolejne dwie osoby, które kradły paliwo z maszyn pracujących na budowie obwodnicy Lublina. Zginęło około 1000 litrów oleju napędowego.

Przez ostatnich kilka dni funkcjonariusze policji z komisariatu w Niemcach odbierali zgłoszenia od wykonawcy prac przy budowie obwodnicy Lublina, że z maszyn nieznane osoby kradną paliwo. Kryminalni ustalili, że z kradzieżami może mieć coś wspólnego dwóch mężczyzn pracujących przy budowie drogi.

Gdy funkcjonariusze dokonali zatrzymania mężczyzn, w samochodzie należącym do jednego z nich odnaleźli dowody ich przestępczej działalności. W bagażniku volkswagena znajdowały się plastikowe pojemniki a w nich ponad 100 litrów oleju napędowego. Jak ustalili funkcjonariusze, zatrzymani przez ostatnich kilka dni spuścili ze zbiorników koparek i samochodów ciężarowych ponad 1000 litrów paliwa.

Dodatkowo podczas przeszukania posesji należącej do jednego z zatrzymanych odnaleziono 3 metalowe beczki o pojemności 200 litrów każda a także 6 kanistrów z olejem napędowym. Wszystko znajdowało się w pomieszczeniach gospodarczych. Całość paliwa pochodziła z bazy transportowej.

Obaj mężczyźni, 46-latek z gminy Łęczna oraz 33-letni mieszkaniec Lublina trafili do policyjnego aresztu. Dzisiaj usłyszeli zarzuty. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

2013-10-30 17:05:32
(fot. lublin112.pl)

Jeden komentarz

  1. Ludzie kombinują i kombinować będą – póki mają taką możliwość. Zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie chciał Cię oszukać lub okraść – szczególnie w branży transportowej/budowlanej. Wiem, że istnieje coś takiego jak monitoring (przykładowo SatisGps), który ogranicza pole manewru takim hienom paliwowym. Jak to ktoś mądry kiedyś powiedział – lepiej zapobiegać niż leczyć. Pozdrawiam.

Z kraju