Kolejne zderzenie pojazdów na tym rondzie. Przyczyna pozostaje niezmienna (zdjęcia)

Po raz kolejny na rondzie u zbiegu ul. Lwowskiej, Ruskiej i Podzamcze miało miejsce zderzenie pojazdów. Tak jak zawsze przyczyną było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu.

Do zdarzenia doszło w czwartek przed godziną 11 na rondzie Mohyły w Lublinie. Na skrzyżowaniu ul. Ruskiej, Lwowskiej i Podzamcze zderzyły się dwa samochody osobowe: opel i mercedes. Na miejscu interweniowała policja.

Jak wstępnie ustalono, kierujący mercedesem mężczyzna jechał od strony ul. Lwowskiej. Wjeżdżając na skrzyżowanie wymusił pierwszeństwo przejazdu na kierowcy opla, który poruszał się po rondzie. W wyniku tego doprowadził do zderzenia obu pojazdów.

W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Funkcjonariusze drogówki prowadzą czynności mające na celu ustalenie szczegółowych okoliczności kolizji.

(fot. lublin112)

15 komentarzy

 1. LU i wszystko jasne

 2. Psicina niezmienna: postępujące zidiocenie społeczeństwa.

 3. Bo w mercie tak cicho taka wygoda tyle systemów działających za kierowcę i kto by się spodziewał że tu trzeba ustąpić?

 4. Русский тролл

  Niech zmienią organizację ruchu.

 5. Jedno z najprostszych rond w mieście, a tyle problemów robi kierowcom. Właściwie ciężko nazwać kogoś kierowcą skoro nie zna przepisów i nie patrzy na znaki. Zawsze powtarzałem i powtarzam, że takich rond powinno być więcej w mieście by wyodrębnić tz. „łajzy drogowe” od normalnych kierowców.

 6. Wymuszanie na rondach czy skrzyżowaniach to jedno, ale na litość boską – czy tak trudno zrozumieć, że od półtora roku obowiązują zasada jazdy na zamek? Kierowcy kończącemu się pas należy ustąpić wedle tejże zasady. Niestety na drogach Lublina to wciąż jakaś abstrakcja. I jeszcze pełno cwaniaków, bo przecież on jedzie swoim pasem, to dlaczego miałby ustępować… Litości…

  • W tym przypadku zasada jazdy na zamek została złamana w całej rozciągłości. Przecież to kierowca Mercedesa miał pierwszeństwo bo jechał właśnie na Zamek który widział przed sobą lekko z lewej.

 7. Nawet nie chce mi się już tego kur** komentować w inny sposób – skoro przyczyna ta sama a społeczeństwo nie uczy się na błędach innych, to zabierać uprawnienia na 3 miesiące albo dłużej z powodu nieznajomości podstawowych przepisów PoRD.

 8. Zabierać prawo jazdy ignorantom i po kłopocie jak nie na zawsze to chociaż na 3 miesiące zaczął by jeden z drugim patrzeć na znaki i używać mózgu do myślenia

 9. to oczywiście wina Tuska

 10. niestety asfaltowych ameb przybywa więc blacharze będą mieć stałą robotę.
  rondo blacharzy (Diamentowa vis Krochmalna) więc nowe muszą powstać
  – rondo przy Makro, rondo z Pniakiem oraz rondo Mohyły i które jeszcze ????

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Zasmakuj w Tradycji w Bychawie
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska