Kolejne zachorowania na koronawirusa w Polsce. Potwierdzono nowe przypadki choroby

Już pięć zachorowań na koronawirusa w Polsce. Dzisiaj poinformowano o czterech osobach z zachodniej Polski, u których potwierdzono obecność wirusa. Jedna z nich miała styczność z mężczyzną, który zachorował jako pierwszy.

W piątek minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował o kolejnych przypadkach zachorowania na koronawirusa w naszym kraju. Badania wykazały u czterech osób wynik dodatni. Wśród nich jest kobieta, która miała styczność z 66-letnim mieszkańcem Cybinki w województwie lubuskim, u którego stwierdzono pierwszy w Polsce przypadek tej choroby. Jest to osoba, która podróżowała razem z nim w autobusie. Kolejne dwie osoby to mieszkańcy Szczecina, którzy wrócili niedawno z Włoch. Czwarta osoba pochodzi z Wrocławia i wszystko na to wskazuje, że zaraziła się w Wielkiej Brytanii.

Chorzy znajdują się pod opieką lekarzy na oddziałach zakaźnych szpitali. Z kolei służby sanitarne prowadzą teraz czynności mające na celu ustalenie i dotarcie do wszystkich osób, z którymi pacjenci mieli kontakt. Minister Łukasz Szumowski wyjaśniał, że pacjenci, u których potwierdzono koronawirusa, to osoby młode i w średnim wieku. Są też znane wyniki pozostałych osób, które podróżowały autobusem z Niemiec do Polski. U nikogo więcej nie potwierdzono choroby.

U osób zarażonych koronawirusem najczęściej występują objawy gorączki i kaszlu, do tego dochodzą duszności, bóle mięśni i zmęczenie organizmu. U ok. 15-20 proc. zarażonych przebieg choroby jest ciężki, zaś u 2-3 proc. chorych kończy się zgonem. Do tej pory na świecie odnotowano ponad 100 tys. przypadków zarażenia koronawirusem. Zmarło z tego powodu 3412 osób.

(fot. pixabay – zdjęcie ilustracyjne)

Zobacz również

12 komentarzy

 1. łooo najświętrza mateczko to już koniec róbta co chceta

 2. po uj wracają do Polski żeby Polaków zabijać ??

 3. Szukają wrażeń to niech siedzą tam gdzie pojechali bo ważniejsze dla nich pieniądze niż własne zdrowie albo od forsy im się w głowie przewraca i nie mogą w domu posiedzieć. O wirusie każdy wie po co kuszą los a teraz płaczą

  • nooo…lepiej umrzeć na naszą rodzimą grypę, bo prawie nikt się nie szczepi…tylko w lutym w Polsce umarło 23 osoby…

 4. Co już wam nie jest do śmiechu?

  • Nie, już nie jest. Biegniemy w histerii do sklepów żeby zrobić zapasy i kupić maseczki w internecie.

 5. Ta myślą aby o.kasie i że będą żyć 100 lat …A tu hujxxa…koronowirus za tydzień, za dwa będzie w kwocie 500 osób A za kilka miesięcy wybije pół świata i istnien

 6. A ile jest potwierdzonych a niepublikowanych przypadkow ehhh paranoja

 7. Powinni zamknąć granicę, lotniska na 2 tygodnie i nikogo nie wpuszczać do Polski bo inaczej nikt tego nie opanuje i 70 % ludzi będzie chorych.

 8. Nooo to prawda …nie publikują bo się boją paniki….Jak ktoś myśli że zima się skończy i z nim wirus to jest w błędzie, bo.wirus jest w krajach co jest i po 30 stopni i jakoś nie ginie …za 2 no może 3 miesiące mac do pół roku umrze pół ludności świata.

  • Niezidiociały mimo bulu

   Ta, Salle co ty jeszcze tu robisz – siadaj w rakietę i na księżyc tam cie nie dopadnie a i popeliny nie trzeba będzie rozsiewać !

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9764zł 0.6%
  • GBP 4.956zł 0.12%
  • EUR 4.4671zł 0.03%
  • CHF 4.2018zł 0.23%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Potrzebna krew dla 8-letniego Tomka
   W Wojciechowie znów będzie wielkie kucie. Niebawem ruszają Ogólnopolskie Warsztaty Kowalskie
   Kiermasz Produktów Lokalnych w Kazimierzu Dolnym
   W niedzielę odbędzie się „Festiwal Młody Ziemniak”
   Pierwszy w sezonie zlot food trucków w Lublinie