690 680 960

Kolejne wąwozy lessowe zostaną zabezpieczone przed erozją. Nasz region otrzymał na ten cel 6 mln zł

Kolejne dna wąwozów, po których przebiegają drogi gminne, zostaną zabezpieczone. Całkowita wartość inwestycji ma wynieść 7,3 mln zł.

Do 21 gmin z terenu województwa lubelskiego trafią środki na zabezpieczenie wąwozów lessowych przed erozją. Chodzi głównie o zadania związane z przebudową i zabezpieczeniem dna wąwozów, po których przebiegają drogi. Tym samym ma zostać odbudowanych łącznie około 8,6 km dróg gminnych.

Jak wyjaśnia Agnieszka Strzępka z Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego, całkowita wartość inwestycji wynosi 7,3 mln zł. Zostaną one dofinansowane kwotą 5,8 mln zł z rezerwy celowej budżetu państwa będącej w dyspozycji ministra spraw wewnętrznych i administracji.

Prace będą prowadzone w miejscowości Obrocz w gminie Zwierzyniec, w Pliszczynie w gminie Wólka, w miejscowości Dobre w gminie Wilków, w Zalesiu w gminie Wilkołaz, w Majdanie Bobowskim w gminie Urzędów, w Rzeplinie w gminie Ulhówek, w miejscowości Żurawie w gminie Turobin, w Węglinku w gminie Trzydnik Duży, w miejscowości Zaborce w gminie Trzeszczany, w miejscowości Typin w gminie Tomaszów Lubelski, w miejscowości Łachowce w gminie Telatyn, w Kawęczynie w gminie Szczebrzeszyn, w miejscowości Wojciechów -Kolonia w gminie Szastarka, w Żabiej Woli w gminie Strzyżewice, w Sadach w gminie Skierbieszów, w miejscowości Wola Sernicka Kolonia w gminie Serniki, w Izdebnie w gminie Rybczewice, w miejscowości Maszów w gminie Rudnik, w miejscowości Gorajec -Stara Wieś w gminie Radecznica, w Wożuczynie w gminie Rachanie oraz w Dysie w gminie Niemce.

Środki na ten cel trafią do naszego regionu już po raz kolejny. W latach 2016-2021 rządowe dofinansowanie dla województwa lubelskiego na zabezpieczenie dna wąwozów lessowych przed erozją wyniosło 32,6 mln zł.

(fot. CIT/zdjęcie ilustracyjne)

18 komentarzy

  1. Za judaszowe srebrniki będą mówić że ślimak to ryba .

  2. Chciałbym by moje posty były widoczne

    No pięknie. W Dysie też tak wzmacniali wąwozy lessowe. Teraz to nie wygląda jak wąwóz, a jak kawałek wymurowanego szarą cegłą przejścia przez las. Także super. Świetna robota, naturalny habitat zachowany bez zmian… Jak „regulowali” Ciemięgę to z pięknej rzeki leżącej w dolinie (chronionej) zrobili ściek jak Czechówka

  3. Ciekawe o którą debrę chodzi we wsi Sady w gminie Skierbieszów. Czy tą którą idzie czarny szlak ks. Wyszyńskiego?

Kursy walut

  • USD 4.476zł -0.17%
  • GBP 5.4484zł 0.19%
  • EUR 4.6976zł 0.02%
  • CHF 4.7496zł -0.24%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Bal Sylwestrowy w Wilkołazie
Miejski Urząd Pracy w Lublinie serdecznie zaprasza na „Polsko-Ukraińskie Spotkanie dla Pracy”!
Zaproszenie na wspólne ubieranie osiedlowej choinki
X Turniej o Puchar Świętego Mikołaja w Karate Tradycyjnym w Zamościu
Strażacy ze Strzeszkowic Dużych organizują Bal Sylwestrowy