Niedziela, 14 kwietnia 202414/04/2024
690 680 960
690 680 960

Kolejne ulice w Lublinie zostaną wyremontowane

Mackiewicza, Furmańska i Junoszy to kolejne lubelskie ulice, na których w najbliższym czasie rozpoczną się prace drogowe. Miasto ogłosiło postępowania przetargowe na zaprojektowanie i wykonanie remontu trzech ulic oraz pełnienie nadzoru autorskiego.

– Ogłaszamy kolejne postępowania przetargowe na remonty ulic w mieście. Ich finansowanie, w zależności od zamówienia, pochodzi z budżetu miasta, ze środków Budżetu Obywatelskiego oraz rezerwy celowej Rady Dzielnicy. Wykonane remonty podniosą standard w zakresie bezpieczeństwa ruchu i wygody użytkowania oraz zapewnią trwałość infrastruktury – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Nawierzchnia jezdni ul. Mackiewicza planowana jest do remontu na całym odcinku, czyli na długości ponad 420 m. Drugie ogłoszone zamówienie dotyczy remontu ul. Furmańskiej na odcinku stanowiącym dojazd do posesji przy ul. Kowalskiej 8 do 16, placu Zamkowym 2 do 10 oraz al. Tysiąclecia 5 i 5a.  Zadanie drogowe obejmie wymianę nawierzchni jezdni wraz z krawężnikami o powierzchni około 1100 m2 oraz wymianę nawierzchni chodników na kostkę brukową typu holland koloru żółtego. Powierzchnia chodników przeznaczonych do odnowy to ponad 680 m2. Zakres prac dotyczy również regulacji naziemnych elementów infrastruktury uzbrojenia podziemnego oraz odtworzenia oznakowania poziomego zgodnie ze stałą organizacją ruchu. Zadanie to realizacja projektu z VIII edycji Budżetu Obywatelskiego D-14 „Poprawa funkcjonalności i estetyki części dzielnicy Starego Miasto w Lublinie”. Na projekt głosowało 215 osób.

Z kolei remont ul. Junoszy obejmie fragment od posesji nr 12 do posesji nr 49 po stronie północnej. Roboty będą polegały na wymianie nawierzchni jezdni na długości 590 m wraz z lokalną wymianą krawężnika na długości 110 m. Wykonawca wyreguluje również naziemne elementy infrastruktury uzbrojenia podziemnego. Remont częściowo finansowany jest ze środków Budżetu Obywatelskiego, jako realizacja projektu D-12 „Remont ul. Junoszy w Lublinie”. Głosowało na niego 596 osób. Pozostałe środki pochodzą z rezerwy celowej Rady Dzielnicy oraz budżetu Miasta.

Czas na realizację prac to 60 dni w przypadku ul. Mackiewicza oraz 70 dni dla ul. Junoszy. Z kolei na ul. Furmańskiej prace potrwają 100 dni. Termin ten jest liczony od daty zawarcia umowy. Otwarcie ofert zaplanowano na 11 kwietnia.

(fot. UM Lublin)

10 komentarzy

 1. i niebieskie krawężniki, wtedy nie trzeba będzie nasadzać żółtych i niebieskich bratków. Będzie pięknie jak w żytomierzu.

 2. Kiedy zaległy remont Zana od globusa w dół ? Co magistrat zapomniał o tym ?

 3. Akurat tam, gdzie się nie jeździ. A co z Kunickiego, Zorzą, Zana i masą innych ulic? Głąby z ratusza.

 4. Miasto inspiracji to dziura i taka pozostanie.

 5. Uu biorą się za ruchliwe ulice. Bedzie paraliż miasta chyba…. Puściliby frezarki i wylali asfalt na głębokiej nadbystrzyckiej zana czy innych podobnych a nie doły jak na księżycu i oczekiwanie na kasę z kij wie kąd na remont generalny z buspasem…

 6. Anna Maria Czopek

  Północna na odcinku od Kosmowskiej do ronda Kuklińskiego wygląda jak Mariupol i Żytomierz razem wzięte, ale zeszłoroczne łaty z asfaltu na bank załatwią sprawę na kolejnych kilkanaście lat. 🙂

 7. Co z Kunickiego i Witosa przecież tam jest masakra, dziura dziura i jeszcze raz dziura

 8. Popiełuszki,Zana cała !!! Unii Lubelskiej,Staszica,Orkana ,Kraśnicka fragmentami katastrofa,Głęboka,Nadbystrzycka,Kunickiegiego, i choooj innych oto miasto Inspiracji !!!!

 9. po co wam ładne kamienice jak i tak nikt nie zobaczy, bo jak dojechać do tego lublina jak już asfalty się wszędzie potopiły, lepiej polem jechać niż szosą.

Z kraju