Wtorek, 28 maja 202428/05/2024
690 680 960
690 680 960

Kolejne lokalne drogi w regionie otrzymają nową nawierzchnię. Dzięki oszczędnościom na przetargach

Cztery samorządy z naszego regionu otrzymały rządowe wsparcie na przebudowę dróg lokalnych. Jest to efekt poprzetargowych oszczędności. Środki te trafią do gmin Susiec i Tomaszów Lubelski, miasta Dęblin oraz powiatu zamojskiego.

We wtorek w Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie miało miejsce przekazanie kolejnych już w tym roku dotacji na przebudowę dróg lokalnych. Rządowe wsparcie było możliwe dzięki uzyskaniem oszczędności na wcześniej przeprowadzonych przetargach. Różnica pomiędzy szacunkowym kosztem zadań w ramach programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019, a tym, co zażyczyli sobie wykonawcy inwestycji, została przekazana na kolejne remonty dróg.

– Tych oszczędności nie jest tyle co rok czy dwa lata temu dlatego, że ceny usług są wyższe, tym niemniej cieszę się, że w tym roku udało się już dofinansować zadania na łączą kwotę niemal 60 mln zł – powiedział wojewoda Przemysław Czarnek.

Nową nawierzchnię otrzymają odcinki dróg lokalnych w gminach Susiec i Tomaszów Lubelski, w Dęblinie oraz w powiecie zamojskim. Zadania obejmują 6,7 km dróg powiatowych oraz 5,4 km dróg gminnych. Łączny koszt czterech inwestycji wyniesie 13,4 mln zł. W gminie Susiec, za 871,4 tys. zł przebudowany zostanie 1,4 km odcinek drogi w miejscowościach Łuszczacz i Róża. W gminie Tomaszów Lubelski prace drogowe obejmą 2,4 km drogi Przeorsk-Ruda Żelazna, których koszt wyniesie 3,2 mln zł z czego 1,6 mln zł to dotacja. Z kolei miasto Dęblin przeznaczy 5,9 mln zł, w tym 256,9 tys. zł dotacji, na pierwszy etap przebudowy dróg w osiedlu Jagiellońskie. Ponad 6 km drogi w miejscowościach Grabowiec Góra, Rogów, Świdniki i Kol. Miączyn za 3,4 mln zł zmodernizuje powiat zamojski.

Ogółem w ramach programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej w województwie lubelskim, realizowanych będzie 61 zadań – 45 na drogach gminnych oraz 16 na drogach powiatowych. Modernizacją objętych będzie 61 km dróg gminnych oraz 105 km dróg powiatowych. Łączna suma tych inwestycji to 132,4 mln zł, natomiast dotacja rządowa wynosi 60,3 mln zł.

(fot. UW)
2017-09-12 22:09:18

9 komentarzy

 1. Rolnick z grubym portfelem

  Zróbta w pole drogi asfaltowe bedzie sie lepiej jezdzilo. Szkoda tłuc sprzętu za grube miliony po dołach.

 2. Czyżby wybory się zbliżały?

 3. A droga Lublin-Bychawa przez Dabrowe omijają jest szerokim lukiem ok lat. Rozpieprzyli ja tylko budując te ścieżki rowerowe. Trzeba tłuc sie po dziurach dzień w dzień po pare razy.

 4. A z Lubartowa na Parczew dalej zawieszenia rozwalamy. Obiecanki cacanki.

 5. Co tam lokalne… a kiedy ktoś pomyśli, żeby coś zrobić z ulicą w CENTRUM LUBLINA – Unii Lubelskiej… tam jest 70 km/h, ale to chyba żart… równie dobrze mogliby tam postawić 120…

 6. no to pis odpala wędzarnie wyborczych kiełbas

  • Nie trzeba nic odpalać. Jak na dłoni widać, kto rąbał podatników PO kieszeni na każdej inwestycji. Tylko idiota lub złodziej zagłosuje ponownie na POprzednią mafię.

  • Fakt tu juz nie ma co odpalac,dziura budzetowa coraz wieksza i teraz Polska w ruinie to moze byc prawdziwe haslo pisuarow w poscigu za korytem 🙂

 7. Kozice – Piotrków. Co z tą drogą? Czy wojewoda kiedyś tamtędy jechał? Niedługo trzeba będzie samochód przenosić, takie dziury…

Wiadomości z info112