690 680 960

Kolejne elektryczne autobusy wyjechały na ulice Lublina. Miasto czeka jeszcze na przegubowce (zdjęcia)

Już 32 elektryczne autobusy kursują po ulicach Lublina. W ostatnich dniach do miasta dotarło pięć nowych solarisów. Na przyszły rok zaplanowana jest dostawa kolejnych.

Powiększa się flota elektrycznych autobusów w lubelskiej komunikacji miejskiej. Pod koniec ub. tygodnia na ulice wyjechało kolejnych pięć nowych solarisów. Zgodnie z założeniem skierowano je do obsługi linii nr 3, 7, 13 i 29.

Jak wyjaśnia Monika Fisz z Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie, są to ostatnie z zamówionych na ten rok pojazdów. Łącznie pasażerowie mogą już korzystać z 32 elektrycznych autobusów. Każdy z nich ma po 12 metrów długości, posiada również klimatyzację, system monitoringu oraz automaty do sprzedaży biletów.

W przyszłym roku do Lublina mają zostać dostarczone pierwsze przegubowe autobusy elektryczne. Umowa na ich zakup została podpisana w połowie ub. roku z firmą Solaris Bus & Coach. Jak wynika z kontraktu, zakończenie dostaw przewidziane jest na maj 2023 roku.

Oprócz pojazdów Urbino 18 electric do Lublina dotrze również kolejna infrastruktura do ładowania elektrycznych autobusów. Mowa o jednej pojedynczej i trzech podwójnych ładowarkach zajezdniowych typu plug-in.

(fot. ZTM Lublin)

8 komentarzy

  1. Niechaj projektant ładowarek pokaże jak na zbożowej się podpinać przegubami xD albo ten co to klepnął

    • projektant był na miejscu po raz pierwszy po 2 miesiącach od rozpoczęcia budowy…wcześniej projektował z satelity…przede wszystkim wycinkę drzew zaplanował, bo mu widoki zasłaniały…ta zajezdnia powinna powstać najbliżej w Kolonii Krasienin…na Zbożowej wystarczył by przystanek z biletomatem i poprawioną nawierzchnia…Lublin się rozbudował w północno zachodnim kierunki…ale jakoś nikt tego nie zauważył…bo tereny nie należą do miasta…ale do Marysina, Natalina, Snopkowa i Smug…ale wszyscy stamtąd chcą dojechac do Lublina…

  2. A co będą pokazywać? Zanim dotrą przegubowce to żaden nie będzie jeździł bo nie będzie kierowców. Przy tych stawkach? Prezes z dyrektorem ztmu na zmianę będą musieli.

  3. ekościema za pieniądze

  4. Parę dni temu w Paryżu taki elektryk całkowicie spłonął. Ogień na kilka metrów i fajerwerki na wszystkie strony.

  5. elektryczne [***] i pseudoekologia,chodzi tylkoo kasę

  6. Kontrakt na prąd dla Mpk Lublin opiewa na 14 mln ,a najtańszą ofertę dostali na 21 mln.

  7. Do „Kierowiec”. Masz rację .Podwyżki 1zł brutto lub 0,50gr brutto nie utrzyma w firmie kierowców. Lublin jest najgorzej opłacany w całej Polsce. Nawet na Śląsku dają 23 zł brutto /h. W Mpk Lublin jest spora fala odchodzących na emeryturę a nowych mało przybywa .A nawet jeśli to na chwilę.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska
Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!
Koncert Siema Żaki na placu Litewskim. Zagrają muzyczne grupy studenckie
Zaproszenie na otwarcie Farmy Dyniowej w Lublinie
Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej