Wtorek, 23 lipca 202423/07/2024
690 680 960
690 680 960

Kolejna szansa na szczepienie przeciwko Covid-19. Może skorzystać każdy, również obywatele Ukrainy

Mieszkańcy Lublina mają kolejną okazję przyjęcia bezpłatnych szczepień przeciwko Covid-19. Akcja odbędzie się 11 maja i jest skierowana do wszystkich, którzy jeszcze nie skorzystali z tej możliwości, w tym także do obywateli Ukrainy.

– W trosce o zdrowie mieszkańców, a także naszych sąsiadów z Ukrainy, którzy znaleźli schronienie w Lublinie uciekając przed wojną, zachęcam do skorzystania z możliwości przyjęcia bezpłatnej szczepionki przeciwko Covid-19. Cykliczne akcje szczepień są doskonałą okazją do zabezpieczenia się przed chorobą. Przyjęcie szczepionki redukuje ryzyko infekcji koronawirusem SARS-CoV-2. Szczepiąc się chronimy siebie i innych – mówi Monika Lipińska, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych.

Przeciw Covid-19 zaszczepić się może każda osoba dorosła w wieku powyżej 18. roku życia, a także dzieci, które skończyły 5 lat. Nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja, a do udziału w akcji wystarczy przedstawienie dokumentu potwierdzającego tożsamość. Może nim być:
dowód osobisty, paszport, tymczasowe zaświadczenie tożsamości cudzoziemca (TZTC), które jest dokumentem potwierdzającym tożsamość osób, znajdujących się w procedurze o udzielenie ochrony międzynarodowej.

Bezpłatne szczepienia odbędą się w środę (11 maja), w godz. 9.00-14.00 w punkcie na parkingu przy Hali MOSiR (Al. Zygmuntowskie 4). Podawane będą dwa rodzaje preparatów – Pfizer oraz Johnson&Johnson. Akcję szczepień współorganizuje Wydział Zdrowia i Profilaktyki Urzędu Miasta Lublin.

(fot. UM Lublin)

17 komentarzy

  1. Redakcja jak już pisze tego typu artykuły, to ciekawym byłoby przedstawienie raportu NIK w sprawie dodatków kowidowych. Większość co mówili tzw płaskoziemcy się sprawdziło.

Z kraju

Sport