Czwartek, 25 lipca 202425/07/2024
690 680 960
690 680 960

Kolejna linia lotnicza zainteresowana studentami z naszego regionu. Oferuje szkolenia i pracę

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie podpisała porozumienie o współpracy z kolejną linią lotniczą. Dla studentów oznacza to możliwość zdobycia doświadczenia a następnie rozpoczęcia pracy za sterami samolotu.

Dzięki porozumieniu zawartemu z Polskimi Liniami Lotniczymi LOT studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie, uczący się na specjalności Pilotaż na kierunku Mechanika i Budowa Maszyn, będą mogli odbywać praktyki zawodowe u tego przewoźnika. Oprócz części teoretycznej i poznaniu specyfiki pracy, młodzi piloci będą mieli szansę uczestniczyć w lotach realizowanych na samolotach pasażerskich, wchodzących w skład floty PLL LOT. To cenne doświadczanie z pewnością pomoże wzbogacić wiedzę i będzie bardzo przydatne, gdy studenci rozpoczną już swoją pracę zawodową.

– Nawiązanie współpracy z kolejną linią lotniczą to duży sukces dla naszej uczelni. Potwierdza to wysoki poziom kształcenia, jaki od lat oferuje nasza uczelnia. Przykładamy dużą wagę do tego, aby studenci mieli możliwość poznania rzeczywistych warunków pracy pilota i rozpoczęcia zawodowej kariery od razu po studiach – mówi profesor nadzw. dr hab. inż. Arkadiusz Tofil, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie.

Z kolei przewoźnik liczy na to, że absolwenci chełmskiej uczelni, dołączą do jego załogi. W tym celu początkowy proces rekrutacji na stanowisko pilota będzie odbywał się na ternie uczelni. Dodatkowo, żeby zachęcić studentów do podjęcia pracy, będą organizowane specjalne spotkania z pilotami PLL LOT oraz specjalistami od zasobów ludzkich. Ci ostatni pomogą odpowiednio przygotować się do rekrutacji. Oprócz tego przeprowadzane będą wspólne projekty, eventy, konferencje oraz kampanie, które będą miały na celu promocję lotnictwa cywilnego oraz sportów lotniczych wśród młodzieży szkolnej, a także popularyzację zawodów lotniczych wśród kobiet.

Funkcjonujące przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Chełmie Centrum Kształcenia Lotniczego jest jednym z trzech ośrodków akademickich w Polsce, który kształci pilotów cywilnych. Uczelnia dysponuje własnym Akademickim Portem Lotniczym, gdzie studenci zdobywają doświadczenie i doskonalą umiejętności lotnicze. W ubiegłym roku porozumienie o współpracy z uczelnią podpisała największa polska czarterowa linia lotnicza – Enter Air oraz linie lotnicze Wizz Air.

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)
2018-02-22 20:25:08

4 komentarze

  1. Nie ma to jak doświadczenie w praktyce.Jestem obserwatorem serialu o wypadkach lotniczych
    „Katastrofy w przestworzach”Nie raz zawodzi technika a nie raz czynnik ludzki. Oby nigdy z ich strony nie było tragedii.

  2. Jeszcze podajcie koszt tej nauki.

Z kraju

Sport