Kolejna edycja Powiatowych Biegów Ulicznych. W niedzielę kilkaset osób pobiegnie przebudowaną drogą w Motyczu

Jutro odbędą się kolejne Powiatowe Biegi Uliczne. Organizuje je Powiat Lubelski, tym razem wspólnie z Gminą Konopnica oraz Powiatowym Szkolnym Związkiem. Sportowym.

Powiatowe Biegi Uliczne – BIEGAJ Z NAMI odbędą się już po raz ósmy. Tradycyjnie już, ta sportowa inicjatywa odbywa się na nowo wyremontowanej drodze, tym razem w Motyczu. Niedzielna impreza rozpocznie się o godzinie 12:30 rejestracją sztafet uczniów szkół podstawowych, ponadgimnazjalnych oraz sztafet samorządowych. Od godziny 14, z terenu Szkoły Podstawowej im. W. Witosa w Motyczu, startować będą pierwsze sztafety.

Wezmą w nich udział uczniowie szkół podstawowych z klas 7 i 8 oraz szkół ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Lubelskiego, a także kobiety i mężczyźni, którzy ukończyli 25 lat. Będą to m.in. radni gmin i powiatu, sołtysi, pracownicy urzędów gmin oraz instytucji gminnych, reprezentujący gminy z terenu Powiatu Lubelskiego. Z kolei uczestnicy biegu głównego wyruszą w 9 kilometrową trasę o godzinie 15:00.

W związku z tym czasowo zostaną zamknięte niektóre drogi na terenie gminy. W godzinach 13:40 – 15:00, w związku z czterokilometrową trasą biegu dla szkół wyłączona z ruchu zostanie droga od kościoła w Motyczu wzdłuż torów przez Motycz Zatorze oraz wzdłuż lasu radawieckiego. W godzinach od 15:00 do 16.00, w związku z biegiem głównym nieprzejezdna będzie droga od szkoły w Motyczu w kierunku Miłocina przez II kolonię, oraz przez I kolonię.

Celem przedsięwzięcia jest popularyzacja biegania jako formy aktywności ruchowej, integracji społeczności lokalnej oraz promocja jednostek samorządu terytorialnego z terenu Powiatu Lubelskiego.

(fot. materiały organizatora)

1 komentarz

 1. Cel poboczny – paraliż wsi. Dziękujemy. Druhy łakomczuchy niech sobie pobiegają.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7364zł -0.36%
  • GBP 4.8828zł -0.6%
  • EUR 4.406zł -0.24%
  • CHF 4.0806zł -0.2%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Festiwal Baniek Mydlanych w Łukowie
   Kino CSK: W piątek będzie można obejrzeć „Babyteeth”
   Kino na dachu CSK. Będzie można obejrzeć film „Szczęki”
   Meeting Of Styles, Lublin Poland 2020
   Największe w Europie dmuchane tory przeszkód pojawią się w puławskiej Marinie