Kolczatka na jezdni i kilkunastu policjantów. Akcja zatrzymania włamywaczy w Lublinie

Zorganizowaną akcję zatrzymania dwóch włamywaczy przeprowadzili w piątek na ul. Abramowickiej lubelscy policjanci. Mężczyźni wpadli, gdy wracali z nieudanej akcji, podczas której jeden z nich zgubił dokumenty.

W piątek wieczorem funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu KMP w Lublinie przeprowadzili na ul. Abramowickiej akcję zatrzymania seryjnych włamywaczy. W działaniach pomagali również policjanci z drogówki i oddziałów prewencji. Sprawców zatrzymano, gdy wracali z nieudanego włamania do jednego z domów jednorodzinnych w Biłgoraju. Plan im się nie powiódł z uwagi na powrót gospodarzy. Dodatkowo, jeden z mężczyzn na miejscu zgubił swoje dokumenty.

Na wjeździe do Lublina funkcjonariusze ustawili blokadę. Gdyby sprawcy nie chcieli się zatrzymać, na jezdni ułożona została kolczatka, a dla bezpieczeństwa osób postronnych, wstrzymano ruch pojazdów. Kierowca skody jednak grzecznie zjechał na pobocze i po chwili wraz z pasażerem zostali zatrzymani. 25-latek i jego 37-letni wspólnik trafili do policyjnego aresztu, a wczoraj zostali doprowadzeni do prokuratury. Sąd zadecydował o ich tymczasowym aresztowaniu.

Policjanci zainteresowali się mężczyznami, podczas śledztwa prowadzonego w sprawie włamania do jednego z solarium na Wieniawie. Do przestępstwa doszło jesienią ubiegłego roku. Sprawcy po uszkodzeniu okna dostali się do wnętrza. Ich łupem padła wtedy gotówka w kwocie 12 tys. zł. Funkcjonariusze zajmujący się tą sprawą zabezpieczyli ślady na miejscu przestępstwa. Rozpoczęli też typowania osób, które mogą mieć związek z włamaniem.

– Stróże prawa postanowili im się dokładnie przyjrzeć. Jak się okazało, to był strzał w dziesiątkę. W pojeździe, którym podróżowali, policjanci znaleźli kilka par rękawiczek, które miały posłużyć im do dokonania przestępstwa, a także dokumenty lombardowe. W wyniku przeszukania lubelskich lombardów policjanci dodatkowo znaleźli przedmioty, które mogły pochodzić z wcześniejszych przestępstw, głównie sprzęt elektroniczny – wyjaśnia Anna Kamola z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

17270741_1299839186763596_100246521_n

17270719_1299839190096929_1260903924_n

17270376_1299839230096925_758487760_n

2017-03-13 12:33:39
(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

10 komentarzy

  1. Fachowcy, brać dokumenty na taką robotę … chyba, że chcieli komuś świnię podłożyć i te dokumenty pochodziły z kradzieży

  2. Brawa dla Policji !! Może Lubelska Policja zajmie się serią włamań do której doszło w 2016r. w Parczewie oraz w 2017r. wszystkie te włamania dotyczą Parczewa. Ginie tylko gotówka i złoto. Żaden sprzęt jest nieruszony, po za przeszubrowanym całym mieszkaniem.

  3. Jeszcze jeden tuman, któryy uważa, że to nie on, tylko bliżej niekreślony KTOŚ, załatwi sprawę.
    A weź, agentka towarzyska, telefon w prawą, przednią i zadzwoń.

  4. gwiazdy dzisiejszego Teleexpressu

  5. wzieli ze sobą dokumenty w razie kontroli . mandat byłby za brak dokumentow

  6. A ja kto jest z lombardami? Jeśli znajdą coś kradzionego to właściciel traci zastawiony towar ?

  7. Jakoś włamywaczy do kilku hurtowni na energetyków nie mogli złapac

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Klimat mazurskich jezior w Opolu Lubelskim, czyli impreza „Szanty i ryby”
Żniwowanie w skansenie: W lnianych strojach i z kosami w dłoniach ruszą do pracy
Pokazy symulatora dachowania oraz wystrzału poduszki powietrznej
Koncert Marcina Stycznia w Parku Dźwięków. Będą też zajęcia o ziołach
Muzyka, leżaki, jedzenie, kawa i napoje: Chillout Festiwal 2021