Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Słupie: Kobieta na wózku inwalidzkim spłonęła we własnym domu

Tragicznie zakończył się nocny pożar w powiecie janowskim. Zginęła starsza, niepełnosprawna kobieta.

Do pożaru doszło w niedzielę późnym wieczorem w miejscowości Słupie, w gminie Modliborzyce w powiecie janowskim. Służby ratunkowe zostały powiadomione o pożarze w jednym z domów jednorodzinnych. Na miejsce przyjechała straż pożarna, ratownicy medyczni i policja. Po dojeździe strażaków okazało się, że pożar nastąpił w jednym z pomieszczeń parterowego murowanego domu jednorodzinnego.

– Jak dojechały nasze zastępy, pożar był już prawie ugaszony. W pomieszczeniu obok pieca kaflowego znajdowała się na wózku inwalidzkim niepełnosprawna kobieta. Ona jak i wózek były opalone. Poszkodowana już nie żyła – wyjaśniał nam Krzysztof Kurasiewicz z Komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Janowie Lubelskim.

Kobieta zamieszkiwała w dwóch wydzielonych pomieszczeniach. W pozostałej części domu mieszkała czteroosobowa rodzina. Oprócz 86-latki w pożarze nikt nie ucierpiał. Na miejscu oględziny prowadziła policja i prokuratura. Trwa ustalanie przyczyn pożaru. Ze wstępnych informacji wynika, że kobiety prawdopodobnie starała się odpalić papierosa od paleniska pieca.

2016-09-05 09:19:04
(fot. ilustr. pixabay.com)

2 komentarze

  1. No to se popaliła, a nawet dała czadu.
    Pokój jej grzesznej (zapewne) Duszy.

  2. Straszne,że nikt jej nie mógł pomóc.