Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Kobieta straciła przytomność. Reanimowali ją policjanci

Szybka i zdecydowana reakcja puławskich policjantów ruchu drogowego pomogła uratować życie kobiecie, która nagle straciła przytomność, jadąc wraz z rodziną drogą S17. Reanimację rozpoczął jej mąż, a po chwili przejęli ją policjanci, którzy znaleźli się w pobliżu.

W poniedziałek policjanci z puławskiego Wydziału Ruchu Drogowego pełnili służbę między innymi na drodze S17. W trakcie przerwy zjechali na parking w pobliżu węzła Sierskowola. W pewnym momencie podszedł do nich mężczyzna, który przekazał informację, że na pobliskiej stacji dzieje się coś niepokojącego, prawdopodobnie zasłabła kobieta.

Mundurowi natychmiast pojechali we wskazane miejsce. Tam zastali nieprzytomną kobietę oraz jej rodzinę, męża i córkę. Mężczyzna rozpoczął właśnie akcję ratowniczą. Policjanci – sierż. szt. Paweł Gral i sierż. szt. Paweł Sztobryn natychmiast podzielili się zadaniami – zabezpieczyli miejsce, wezwali karetkę pogotowia i podjęli resuscytację krążeniowo-oddechową poszkodowanej, którą prowadzili na zmianę do czasu przyjazdu karetki.

Kiedy na miejscu pojawili się ratownicy medyczni, funkcjonariusze pomogli ratownikom bezpiecznie umieścić kobietę w karetce, a następnie na zmianę z nimi reanimowali poszkodowaną. W wyniku czynności resuscytacyjnych, stan kobiety poprawił się, odzyskała oddech, przywrócone zostało krążenie. 66-latka została przetransportowana do szpitala.

(fot. lublin112.pl)

7 komentarzy

  1. Brawo Panowie!

  2. i to się szanuję

  3. Brawo. Aż mi się łezka w oku zakręciła.

  4. Oby więcej takich ludzi??

  5. Za coś im płacą przecież.

  6. Po 2 czy 3 dawce szprycy?

Z kraju