Kilkuletni MacBook wolno działa ? Usprawnij jego działanie

Twój kilku / kilkunastoletni Mac wolno pracuje ? Aplikacje, edytory tekstów, prace przy projektach graficznych staje się mozolna ? Ratunkiem dla starszych urządzeń jest montaż dysku SSD w urządzeniach które fabrycznie wychodziły z dyskami talerzowymi. Dyski SSD potrafią osiągnąć kilkukrotnie lepsze wyniki odczytu i zapisuje co przekłada się na komfort pracy na urządzeniu.

MacBook wolno pracuje, przyczyny. Montaż dysku SSD. 

Przyczyny wolno pracującego MacBook to:

 1. Zapełniony twardy dysk
 2. Nieaktualny system MacOS
 3. Zbyt dużo aplikacji działa w tle
 4. Stary sprzęt
 5. Zagracony pulpit
 6. Finder wykorzystuje zbyt dużo pamięci
 7. Przeciążenie wizualne

i wiele innych…

 

Jakie jest zatem rozwiązanie? Co to jest dysk SSD?

Dysk SSD (Solid State Drive) jest to rodzaj pamięci masowej, czyli nośnika na którym zapisywane są informacje. W laptopie to właśnie na nim może być zainstalowany system operacyjny, programy oraz zapisane mogą być pliki jak zdjęcia, muzyka, filmy i dokumenty. Jest to dysk oparty na kościach pamięci typu NAND, dlatego nazywane są także pamięciami półprzewodnikowymi.

 

Jakie są zalety dysku SSD?

Dysk SSD ma praktycznie same zalety. Jest kilkukrotnie szybszy od dysku talerzowego. Ma nie tylko znacznie większą średnią prędkość odczytu dużych plików, ale także kilkaset razy szybsze czasy dostępu. Nie posiada części ruchomych, więc jest odporny na uszkodzenia mechaniczne i nie wydaje żadnych dźwięków. Może pracować w temperaturach od -45 do + 85 stopni Celsjusza. Dyski SSD zużywają również mniej energii, są znacznie mniejsze i lżejsze od dysków HDD.

 

Jakie są wady dysku SSD?

Jedyna wada to stosunek ceny do pojemności jest gorszy niż w przypadku dysków talerzowych, należy tez zwrócić uwagę, że komputery z włączonym szyfrowaniem danych zużywają się szybciej. 

 Wymianą na dysk SSD w laptopie serwis MacBook Warszawa zajmie się do podstaw, w ramach usługi serwis wykona testy po wymianie dysku SSD, dodatkowo sprawdzi: touchpad, porty USB, LAN, HDMI, VGA, stan baterii, głośniki oraz gniazda słuchawkowe, klawiaturę, mocowania zawiasów, wysokość temperatury najważniejszych podzespołów, poprawność pracy systemu operacyjnego. 

Posiadach istotne dane na urządzeniu i nie możesz sobie pozwolić na instalacje nowego oprogramowania ? Jasne, możemy wykonać lustrzaną kopię Twojego starego dysku i przenieść ją na nowy dysk, dzięki temu sprzęt będzie działał kilkukrotnie szybciej, zachowując przy tym obecną konfigurację, dane, aplikacje, użytkowników. 

Twój laptop jest w dobrych rękach – AppleHome – serwis iPhone wykona gratis podczas naprawy: wyczyści obudowę i ekran, uzupełniani i dokręci śrubki, uzupełni zgubione zaślepki… Zapraszamy – zostawiając sprzęt do naprawy w serwis Apple masz pewność, że zostaje on w dobrych rękach.

 

 

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7349zł 0.44%
  • GBP 5.2617zł 0.47%
  • EUR 4.5306zł 0.62%
  • CHF 4.1601zł 0.58%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Przestrzenie Teatru na scenie Muszli Koncertowej i w Wirydarzu Centrum Kultury
  Małe Inne Brzmienia już za dwa tygodnie
  Jarmark Lubelski zaprasza na starcie serów polskich i włoskich
  Spotkanie pokoleń upamiętniające 77 rocznicę pobytu i walk 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w ramach akcji „Burza” na Lubelszczyźnie
  Food trucki przyjadą do Świdnika