Kierowcy pojechali kolejnym odcinkiem DW 747

Kierowcy mogą już korzystać praktycznie z całej wyremontowanej drogi wojewódzkiej nr 747. Dzisiaj oddano do użytku kolejny jej odcinek.

W piątek oddano do użytku kolejny odcinek wyremontowanej drogi wojewódzkiej nr 747. Jest on już drugim, jakim kierowcy pojechali w tym tygodniu. Tym razem jest to blisko 10 km całkowicie nowej drogi pomiędzy miejscowościami Kamień a Elżbieta. Została ona wybudowana od podstaw, na południe w stosunku do istniejącego przebiegu trasy. Dwa dni temu oddano do ruchu obwodnicę Chodla. Dzięki temu kierowcy mogą już korzystać praktycznie z całego odcinka nowej trasy. Znaki zakazu wjazdu stoją jeszcze tylko w dwóch miejscach. Jest to obwodnica Opola Lubelskiego oraz obejście Komaszyc.

Oba odcinki są już w całości ukończone, jednak przedłużają się procedury z oddaniem ich do użytku. Gdy się to stanie, a jak zapewniają drogowcy, nastąpi to w najbliższym czasie, cały 50-kilometrowy odcinek wyremontowanej trasy 747 będzie już przejezdny. Kierowcy poczekają tylko na dokończenie prac na moście przez Wisłę w Kamieniu. Jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie, to w połowie roku i ta inwestycja zostanie zakończona.

Do przebudowy pozostał tylko ostatni odcinek trasy, czyli Konopnica – Radawiec Duży. Jego realizacja oczekuje na budowę ostatniej części obwodnicy Lublina, gdyż odcinek ten zostanie skierowany nowym przebiegiem, na południe od istniejącej drogi. Połączony zostanie z obwodnicą węzłem, który powstanie w Konopnicy.

(fot. ZDW zdjęcie ilustracyjne)
2015-01-30 19:58:29

2 komentarze

  1. Byłem,widziałem

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Pobiegnij leśnym szlakiem w szczytnym celu
Wyprawa – „Uroczyska pogranicza zapomniane cmentarze Polesia”
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Spotkanie autorskie z Joanną Brodzik – „Umami. Opowieści i przepisy”
European Teqball Tour w Chełmie (wideo)