Niedziela, 25 lutego 202425/02/2024
690 680 960
690 680 960

Kierowcy mogli poprawiać swoje umiejętności. W Lublinie zorganizowano „Bezpieczną Sobotę z Mikołajem” (zdjęcia)

Jak właściwie przygotować auto do zimy, czy też co zrobić w sytuacjach np. poślizgu, mogli dowiedzieć się dzisiaj uczestnicy szkolenia na temat bezpieczeństwa jazdy. Całość zorganizowano w ODTJ.

W sobotę od rana na terenie Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy przy ul. Grygowej w Lublinie odbywa się „Bezpieczna Sobota z Mikołajem”. Akcja została zorganizowana w związku z nadchodzącym okresem zimowym. Każdy chętny pod okiem instruktorów miał szansę dowiedzieć się, jak właściwie przygotować auto na zimę, jak też poprawić swoje umiejętności jazdy. Chodzi głównie o to, jak zachować się w sytuacji zagrożenia.

Kierowcy mają do dyspozycji m.in. płytę poślizgową, tor z pojazdami wyposażonymi w troleje, czy też symulator dachowania. Mogli przekonać się, jak zachowuje się pojazd w trakcie poślizgu oraz jak utrzymać nad nim kontrolę. Nie brakowało też wskazówek w sprawach, na które wiele osób nie zwraca uwagi, lecz są bardzo ważne m.in. chodzi o prawidłową pozycję za kierownicą czy właściwe oświetlenie auta i odpowiednie opony.

Prowadzone były również zajęcia z ratownikami medycznymi i policjantami. Funkcjonariusze wskazywali, jak ważne są tego typu akcje. Wszystko dlatego, że obecny system szkolenia kierowców nie obejmuje takich zajęć. To sprawia, że kierowca po zdaniu egzaminu w niektórych sytuacjach po prostu nie wie co zrobić. A czasami wystarczy kilka prostych ruchów, aby opanować pojazd, a tym samym uniknąć kolizji czy wypadku.

(fot. lublin112)

14 komentarzy

  1. Dzięki za info.Może jeszcze zdążę!

  2. Na parkingu można to samo poćwiczyć i nie trzeba płacić.

  3. fajnie, że info po fakcie.

  4. Bolt powinien swoich kierowców tam wysłac

  5. Kroplówka pyk pyk pyk

    Też nie widziałem takiego ciekawego wydarzenia. Wklejone po terminie? Po co?

  6. A można było swoim autem jeździć czy dawali swoje jakieś ?

  7. Bardzo fajne szkolenie wpływające na wyobraźnię kierowcy i uczące pokory za kierownicą możliwe do wykonania w swoim pojeździe więc realne działanie . Winno być udostępniane cyklicznie np. co 2 miesiące dla poprawy bezpieczeństwa na drogach i kształtowania właściwych nawyków kierujących.

  8. Świetna promocja ODTJ właśnie zachęcająca do wykupienia jazd i dalszego treningu. Ćwicząc na parkingu możesz być ukaranym.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo