Czwartek, 25 lipca 202425/07/2024
690 680 960
690 680 960

Kierowca mercedesa wyprzedzał na łuku drogi, zderzył się z karetką (zdjęcia)

Wczoraj wieczorem w miejscowości Żminne doszło do zderzenia pojazdu osobowego z karetką. Młody kierowca został ukarany mandatem, mundurowi zatrzymali również dowód rejestracyjny mercedesa.

Do zdarzenia doszło w niedzielę wieczorem w miejscowości Żminne w powiecie parczewskim. Policjanci otrzymali zgłoszenie o zderzeniu pojazdu osobowego z karetką pogotowia.

Na miejscu mundurowi ustalili, że 20-latek kierujący pojazdem marki Mercedes na łuku drogi nie zastosował się do obowiązujących przepisów i zaczął wyprzedzanie karetki pogotowia ratunkowego, która jechała w tym samym kierunku. 60-letni kierowca renaulta był w trakcie wykonywania manewru skrętu w lewo, który wcześniej zasygnalizował, gdy nagle doszło do zderzenia pojazdów.

W chwili kolizji kierujący pojazdami byli trzeźwi. 20-latek kierujący mercedesem został ukarany mandatem, dodatkowo został mu zatrzymany dowód rejestracyjny.

Kierowca mercedesa wyprzedzał na łuku drogi, zderzył się z karetką (zdjęcia)

(fot. Policja Parczew)

4 komentarze

  1. Wyprzedzanie ma łuku drogi nie jest zabronione (o ile znaki tego zabraniają).

    • Tutejsi redachturzy są doskonale zaznajomieni z PoRD. Tu gdzie trzeba by było napisać „na oznakowanym łuku drogi” to mają to w dudzie. Ale z uporem maniaka piszą ” na oznakowanym przejściu dla pieszych” jakby istniało w prawie nieoznakowane przejście dla pieszych.

      • To masło maślane z PdP jest używane przez wszystkich. Policję, biegłych, sądy.

  2. to ten sam *** co w tamtym tygodniu wyleciał mi na ,,czołówkę w Parczewie na 1 Maja a żeby mu kwit zabrali

Z kraju

Sport