690 680 960

Kierowca busa z Lubartowa niedokładnie liczył pasażerów. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy

Po przeliczeniu pasażerów, którzy podróżowali busem na trasie Lubartów – Lublin okazało się, że jest ich znacznie za dużo. Kierowca odpocznie teraz od pracy za kierownicą.

W poniedziałek rano funkcjonariusze lubelskiej drogówki prowadzili kontrole pojazdów na drodze krajowej nr 19 w Niemcach. Około godziny 7:30 zwrócili uwagę na rejsowego busa, którego kierowca wykonywał przewozy pasażerskie na trasie Lubartów – Lublin.

Już z daleka było widać, że w pojeździe znajduje się zbyt duża liczba pasażerów. Po przeliczeniu okazało się, że busem podróżuje o 9 osób za dużo.

Kontrola zakończyła się dla kierowcy mandatem karnym w kwocie 500 złotych. Dodatkowo przez najbliższe 3 miesiące odpocznie on od pracy. Zatrzymane zostały mu bowiem uprawnienia do kierowania pojazdami.

(fot. archiwum/zdjęcie ilustracyjne)

33 komentarze

 1. No i jutro wszystkie busy będą zabierać pasażerów wg przepisów. Zero miejsc stojących. Jutro mamy nowy problem połowa dzieci i dorosłych nie miała czym dojechać do szkoły i pracy.

  • tak powinni zrobić!!!

   • wiele razy został bym na przystanku i czekał do rana gdyby kierowcy nie litowali się i nie zabierali PONADWYMIAROWYCH pasażerów… i za to im dziękuje!
    W polsce w 2020 przez brak dostępu do opieki medycznej było ponad 60 tyś PONADWYMIAROWYCH zgonów (nie związanych z covidem.. ) i nikt się tym nie przejął… ha…
    Jeśli ktoś nie chce ryzykować stojąc w busie zawsze może poczekać na następny… a jak ktoś chce to jego ryzyko dlaczego kierowca jest za to karany…?
    albo jeździć tak jak Franio rowerem to jest super bezpieczne…!
    Życie jest ryzykowne jeśli ktoś żyje pełnią życia to ryzykuje a jak nie chce ryzykować to trzeba siedzieć w domu w kasku na głowie pod stołem… ale czy to jest życie…?

    • A nie pomyślałeś, że Ci nadmiarowi podczas wypadku mogą zmiażdżyć tych, co, wsiadając, nie powodowali przepełnienia busa? Więc to nie chodzi tylko o to, że wsiadają na własne ryzyko, tylko o to, że sprowadzają potencjalne niebezpieczeństwo na innych, ponieważ w razie wypadku mogą latać po busie jak kilkutonowe kukły.

 2. Stan busów by sprawdzili , można doznać szoku że takie coś jeździ

 3. No i za co będzie facet żył? Brawo milicja brawo!

  • Przynajmniej będzie „żył”.
   Ryzykował ludzkim życiem w zamian za chęć zysku. Sam o tym zadecydował. Powinien stracić możliwość wykonywania tego zawodu na dłużej.
   Z czego ma żyć: policjant, lekarz, prawnik, nauczyciel, którym zabroni się wykonywania zawodu. Na kilka lat, albo nawet dożywotnio? To jest dokładnie taka sama sytuacja.

 4. Bo to wina Policji. Przyzwyczaili busiarzy do niekontroli a ci bez ostrzeżenia w mediach i cb radiu ,skontrolowali.

 5. Jestem wstrząśnięty… to na pewno odosobniony przypadek… taka czarna owca wśród kierowców busów na tej i innych trasach… dodatkowo z pewnością zły stan techniczny pojazdu, niebotyczny przebieg, wiek i stan ogumienia na szczęście nie występują u żadnego z przewoźników… jak dobrze, że skończyły się czasy ściągania z zachodu trumien na kołach…

 6. Kierowca chciał zabrać ludzi,a pasażerowie chcieli pojechać,a pó polcja ma przepisy,jak by nie było śmiertelnych wypadków z udziałem busów,to może by się nie czepiali

 7. Za dawnych czasów do Lubartowa, Świdnika i Kraśnika Fabrycznego jeździły przegubowe Ikarusy-Zemun 160 i to dosyć często. Jeden zabierał tylu pasażerów co dobre kilka busów.

Kursy walut

 • USD 4.4325zł 1.12%
 • GBP 5.3212zł 0.85%
 • EUR 4.7476zł 0.6%
 • CHF 4.7856zł 0.84%

Polub nas