Czwartek, 30 maja 202430/05/2024
690 680 960
690 680 960

Kierowca BMW cieszył się prawem jazdy 3 miesiące. „Musiałem wyprzedzić rowerzystę”

W minioną sobotę 19-latek kierujący BMW stracił uprawnienia do kierowania. Wszystko przez nadmierną prędkość w Okunince, na odcinku, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h.

W sobotę około 16:30 policjanci włodawskiej drogówki zatrzymali w Okunince do kontroli drogowej kierującego BMW. Powodem było przekroczenie prędkości aż o 57 km/h w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h.

Na 19-letniego włodawianina policjanci nałożyli wysoki mandat karny oraz dopisali do konta kierowcy 10 punktów karnych. Funkcjonariusze zatrzymali też jego prawo jazdy. Młody kierowca długo nie nacieszył się nimi, bowiem posiadał je zaledwie od 3 miesięcy. Swoją szybką jazdę tłumaczył tym, że musiał wyprzedzić rowerzystę.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierujący, który posiada prawo jazdy przez okres krótszy niż dwa lata (tak zwany „młody kierujący”) przy 3-krotnym złamaniu przepisów: przekroczenia prędkości powyżej 30 km/h spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym (na przykład kolizja drogowa) lub prowadzenia pojazdu w stanie po użyciu alkoholu skierowany zostanie na ponowny egzamin lub zostaną mu cofnięte uprawnienia.

(fot. lublin112.pl)

18 komentarzy

 1. Czy rowerzysta również otrzymal mandat? Może i nie przekroczył dozwolonej prędkości ponad 50km/h ale ewidentnie musiał cisnąć grubo ponad dozwoloną prędkość.

  • niejestemcebulakiem

   misałby jechać z 90km/h, żeby zasadne było rozpędzenie się do 107 km/h. zapewne żadnego rowerzysty nie było, albo jechał 20 km/h

 2. Stoją pod kościołem konopnickim czarnym BMW, wyruszają z cicha pęk niby nic i czają się na zderzaku na drodze do Lublina. A tam świątek, piatek pod videło ograniczenie 30 km/h. I eo eo eo niebieski niebieski.

 3. Musiał to musiał;) cośta się chłopoka czepili ?

 4. niejestemcebulakiem

  nic dziwnego, taki rowerzysta to pewnie ze 100 km/h jeździe, więc musuiał bidny się do 107 km/h rozpędzić, bo ten mu drogę blokował