Kiełczewice Dolne: Skradziony ciągnik ukrył w lesie. W SMS-ie zażądał 350zł

Policjanci z komisariatu w Bychawie wspólnie z funkcjonariuszami z KMP w Lublinie zatrzymali 20 – letniego mieszkańca gminy Niedrzwica Duża. Mężczyzna dopuścił się kradzieży ciągnika rolniczego o wartości 15 tys. złotych i ukrył go w lesie na terenie powiatu kraśnickiego.

Do zdarzenia doszło w czwartek w nocy miejscowości Kiełczewice Dolne Kolonia w gminie Strzyżewice. Z niezamkniętej stodoły skradziony został ciągnik rolniczy marki Ursus. Właściciel od razu powiadomił policję. Wartość skradzionego mienia wycenił na kwotę 15 tys. złotych – informuje KWP Lublin.

Kolejnej nocy właściciel zaczął otrzymywać SMS-y z groźbami. Wysyłane były z nieznanego numeru. Nadawca domagał się 350 złotych za wskazanie miejsca ukrycia ciągnika. Z przekazanych wiadomości wynikało, że jeżeli nie zapłaci żądanych pieniędzy to spotka go coś gorszego niż kradzież. W wysyłanych SMS-ach znajdowały się również wskazówki, co do miejsca ukrycia maszyny – dodaje KWP Lublin.

Zajmujący się sprawą policjanci szybko ustalili miejsce ukrycia ciągnika. Okazało się, że stoi on schowany w zaroślach przy lesie w powiecie kraśnickim. Podczas prowadzonych rozpytań wpadli również na trop złodzieja. Okazał się nim 20–letni mieszkaniec gminy Niedrzwica Duża. Jak ustalili policjanci mężczyzna był już w przeszłości karany za włamania. Aktualnie był poszukiwany do odbycia kary ponad 13 miesięcy pozbawienia wolności.

20–latek trafił do policyjnego aresztu i usłyszał już zarzuty. Jak wyjaśnił potrzebował pieniędzy, aby zapłacić grzywnę i nie pójść do więzienia za wcześniejsze przestępstwo. Teraz dodatkowo odpowie za kradzież ciągnika, żądanie korzyści majątkowej w zamian za zwrot bezprawnie zabranej rzeczy oraz groźby karalne. Dziś trafił za kratki. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Wyświetl większą mapę

2013-11-12 12:07:57
(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8759zł 0.24%
  • GBP 5.0579zł -0.06%
  • EUR 4.5774zł 0%
  • CHF 4.2734zł 0%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach