Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024
690 680 960
690 680 960

Kibice chcą nowego stadionu żużlowego. Kilkaset osób przyszło to zamanifestować na Placu Litewskim (wideo, zdjęcia)

Starsi i młodsi, kobiety i mężczyźni, czyli wszyscy, którym bliski sercu jest lubelski żużel przyszli w środę wieczorem zamanifestować to na Placu Litewskim. Cel dla nich jest jeden – chcą nowego stadionu żużlowego w Lublinie.

W środę punktualnie o godzinie 19 na Placu Litewskim w Lublinie spotkali się kibice lubelskiego klubu żużlowego Motor Lublin. W ten sposób fani czarnego sportu chcieli pokazać władzom miasta, jak potrzebny jest nowy stadion żużlowy.

– Pokażmy jak wielu jest kibiców, którzy oczekują, że powstanie obiekt na miarę potrzeb tej dyscypliny w naszym mieście – informowali kibice przed manifestacja.

W centrum miasta zgromadziło się kilkaset osób w żółtych koszulkach z napisem „Nowy Stadion dla Lublina”, z żółto-biało-niebieskimi flagami i transparentami. Spotkali się razem, aby wykrzyczeć, jak bardzo chcą, by w mieście powstał stadion żużlowy z prawdziwego zdarzenia, taki żeby nie było trzeba czekać dwie godziny na wejście i taki, aby dla każdego starczyło biletów.

Zgromadzenie przebiegło w spokojnej atmosferze, trwało około pół godziny. W pobliżu lubelscy policjanci zabezpieczali manifestację. Zachęcamy do obejrzenia wideo i zdjęć.

(fot. wideo lublin112.pl)

62 komentarze

  1. Kilkuset, każdy da po 1 tysiąc złotych, za tą kasę kupią działkę pod Lublinem, wybudują cała infrastrukturę, i cyk, mają tor żużlowy. W Lublinie mieszka około 337 tys mieszkańców, tylko kilkuset chce tor. Do dzieła fani hłasosmrodu.

Z kraju