690 680 960

Kazimierz Dolny: Włamywacz w rękach policjantów

W poniedziałek kazimierscy policjanci zatrzymali sprawcę włamań do mieszkań i plebanii na terenie Kazimierza Dolnego. Sprawcą okazał się mieszkaniec powiatu łukowskiego.

Do zatrzymania włamywacza doszło w poniedziałek po południu w jednym z barów na terenie Kazimierza Dolnego.

– Mężczyzna nie spodziewał się policjantów, był kompletnie zaskoczony. Mimo że mundurowi wiedzieli z kim mają do czynienia, ten podał fałszywe dane – swojego sąsiada. Jednocześnie policjantów zainteresował sposób ubrania mężczyzny. Na sobie miał dwie pary spodni – informuje kom. Marcin Koper z puławskiej Policji.

Mężczyzna trafił na komendę, tam sprawdzono jego prawdziwe dane. Ustalono, że to 50-letni mieszkaniec powiatu łukowskiego. Okazało się, że był poszukiwany do innych przestępstw przez łukowskich policjantów. 50-latek trafił do aresztu.

– Mężczyzna typowany był do pięciu kradzieży z włamaniem w Kazimierzu Dolnym m. in do plebanii, lokalu gastronomicznego czy domów jednorodzinnych. Tylko wczoraj usłyszał 9 zarzutów. 5 do przestępstw w Kazimierzu Dolnym, 4 do włamań na terenie gm. Łuków. Policjanci sprawdzają, czy zatrzymany nie dokonywał podobnych przestępstw w innych miejscowościach – wyjaśnia kom. Marcin Koper.

Mężczyzna w listopadzie opuścił zakład karny, odbywał tam karę za wcześniejsze włamania. W więzieniach spędził ponad 19 lat. Teraz grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.

2016-08-10 09:32:41
(fot. Policja Kazimierz Dolny)

6 komentarzy

 1. Tylko zutylizować. W jakim celu takiego żywić w więzieniu? Ono nic innego nie potrafi tylko kraść i tlen, pobierany z powietrzem przy oddychaniu, marnować. O wodzie i kurczących się jej zasobach nie wspomnę.

 2. Taki szczur powinien być przerobiony na granulat opałowy !!!!!.

 3. Hehehe ten to ma szczęscie 19+15=34 lata życia w cieple i z miską pod ryj postawioną.Brawo ty

  Kotlety,kablówka,siłownia,kolacja,śniadanie i cieplutka cela tylko w polsce dlaczego biednym rodzinom nie dacie(nie menelom i patolom ale kochającym się rodzinom żyjącym na skraju ubustwa) i tych zakalców nie pogonicie do roboty kula do nogi i poszedł kosić autostrady,zbierać śmiecie lub wymieniać podkłady kolejowe.LOL

  NIE CHCE KARMIC SZUMOWINY Z MOICH PODATKÓW K******

  • Ja ich mogę karmić,ale suchym chlebem i wodą raz w tygodniu mleczko i jajeczko.Cela, gołe ściany 4x4m,8 osadzonych ,drewniane ławy bez materaca i z łańcuchem na szyi spacerniak.Po jednym roku by się jeden z drugim zastanowił czy chce wracać.

 4. Masters popieram Cię.Zapomniałeś dodać całodobowa DARMOWA opieka zdrowotna w każdej kategorii bez kolejek!!

 5. Jednostka wybitnie odporna na wiedzę. Ponad 19 lat szkolony przez specjalistów w elitarnych zakładach a tu rok nie minął i już go mają. Mus na dodatkowe korepetycje go wysłać. Może dieta? Suchy chleb, cebula i woda? Na smalec i inne frykasy niech sobie w pierdlu zarobi.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Zasmakuj w Tradycji w Bychawie
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska