Sobota, 24 lutego 202424/02/2024
690 680 960
690 680 960

Kazimierz Dolny porządkuje handel na Małym Rynku

Rada Miejska Kazimierza Dolnego w miniony piątek jednomyślnie podjęła uchwałę o zmianach dotyczących handlu na Małym Rynku. Radni podjęli decyzję o wydzieleniu części Małego Rynku pod wynajem straganów, co pozwoli gminie na sprawiedliwe pobieranie opłat.

Już od kilku miesięcy mieszkańcy, radni oraz sami kupcy zgłaszali postulaty na temat uporządkowania handlu na Małym Rynku w Kazimierzu Dolnym. Często do Urzędu Miasta trafiały skargi, że opłata naliczana jest niesprawiedliwie.

Część przedsiębiorców uskarżała się na fakt, iż jedni płacą stałą opłatę, inni płacą „z metra” (zależnie od rozmiaru stoiska), tylko w dni kiedy zdecydują się pracować, a jeszcze innym udaje się całkowicie uniknąć opłaty. W marcu ogłoszony zostanie przetarg na wynajęcie straganów na Małym Rynku.

– Doceniamy wkład ludzi od wielu lat związanych z miastem i prowadzących tutaj swoją działalność. Ciekawe rękodzieło, unikalne przedmioty przyciągają turystów, nieraz spoza Polski. Taką działalność chcemy wspierać. Musimy działać też na rzecz mieszkańców porządkując handel, a jednocześnie pozyskując tak potrzebne na oczekiwane inwestycje środki do budżetu gminy. Liczymy, że nasze działania mające na celu wprowadzenie sprawiedliwego systemu opłat oraz uporządkowania ładu wizualnego obszaru Małego Rynku spotkają się ze zrozumieniem i aprobatą zarówno mieszkańców jak i odwiedzających nas gości – wyjaśnia Mateusz Stachyra Kierownik Referatu Kultury i Komunikacji Społecznej Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym.

Z dniem wejścia w życie uchwały obszar Małego Rynku zostaje wyłączony z handlu, poza wtorkiem i piątkiem w godzinach 6:00 – 13:00. Oznacza to, że kazimierski targ odbywać się będzie jak dotychczas, z jednym wyjątkiem – w tym roku opłata od handlujących nie będzie pobierana.

(fot. zwiedzajlubelskie.pl)

4 komentarze

  1. Tam to powinno się parking zrobić, bo nie ma gdzie parkować w całym KDnW. Byle tylko był bezpłatny.

  2. Czy usługi mobilne wróżbowe świadczone przez romskie panie na owym rynku będą również opodatkowane?

  3. -Roberto Music Team

    Franio pokazał.Zaparkować jak najbliżej Rynku i studni.Parkingi z każdej strony miasta czekają na turystów ale dychę trzeba dać za dzień. Czasami Franio ma rację ale teraz porażka

  4. cyganichy zaczepiające i natarczywe pogonione ?

Z kraju

Polityka i społeczeństwo